سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: در موعد قانونی دو وزیر «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «اقتصاد و دارایی» به مجلس معرفی می‌شوند. هم‌اکنون سرپرستان هر دو وزارتخانه در جلسات دولت حضور پیدا می‌کنند و فعال هستند.
به گزارش خبرآنلاین، حسینعلی امیری درباره چرایی معرفی نشدن سریع وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار به مجلس شورای اسلامی در اوضاع کنونی کشور یادآور شد: رئیس‌جمهوری که وزیر کار و وزیر اقتصاد را عزل نکرد، آنها مورد استیضاح مجلس قرار گرفتند، مجلس نیز رای اعتماد خود را پس گرفت. قانون اساسی به رئیس‌جمهوری اجازه می‌دهد وزارتخانه‌ای که وزیر ندارد را حداکثر تا سه‌ماه با سرپرست اداره کند.
عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: بسیار امیدوار بودیم که مجلس اعتماد خود را از وزرای کار و اقتصاد بر ندارد بنابراین فکری برای تعیین جایگزین نشد، وقتی استیضاح رای آورد، موضوع وارد مرحله بررسی تعیین دو وزیر برای این دو وزارتخانه شد.
وی افزود: رئیس‌جمهوری در حال بررسی انتخاب وزرای پیشنهادی است، در هر حال انتخاب دو وزیر برای دو وزارتخانه مهم کار خیلی ساده ای نیست، بررسی دقیق کارشناسی در حوزه صلاحیت های فنی و تخصصی می‏خواهد، ضمن آنکه استعلاماتی دارد بنابراین باید به رئیس جمهوری حق داد که بتواند در یک فرصت قانونی بهترین همکار را برای خود انتخاب کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام