سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

طوفان فلورانس روز جمعه با درنوردیدن سواحل کارولینای جنوبی و شمالی در ایالات متحده آمریکا باعث سقوط درختان، طغیان رودخانه‌ها و بارش باران‌های بسیار سنگین شد که در نتیجه آن تاکنون ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
از جمله قربانیان این طوفان یک مادر و کودک بودند که سقوط یک درخت روی خانه‌شان در شهر ویلمینگتون در کارولینای شمالی باعث مرگ آنها شد. پدر این کودک که در اثر این حادثه زخمی به بیمارستان منتقل شده است. به گزارش یورو نیوز، یکی دیگر از قربانیان این تندباد یک زن است که در اثر سکته قلبی فوت کرده است.
سقوط درختان و بسته شدن مسیرهای رفت و آمد به آمبولانس اجازه نداد به موقع به خانه وی برسد. دو نفر دیگر نیز که یکی از آنها یک مرد ۷۸ ساله بود و سعی داشته ژنراتور خانه‌اش را به کار بیاندازد نیز در اثر این تندباد کشته شده اند.
امدادگران موفق شدند ده‌ها نفر را که در هتلی گیر افتاده بودند نجات دهند و به دستور مقامات بیش از یک و نیم میلیون نفر از ساکنان کارولینای جنوبی و شمالی مجبور شده اند فوری خانه هایشان را ترک کنند.
طوفان فلورانس از جمله طوفان‌های درجه سه در مقیاس پنج درجه‌ای است اما با رسیدن به خشکی قدرت آن به یک درجه کاهش می‌یابد. به گفته مقامات هواشناسی این تندباد تا دو روز آینده نیز قدرت کافی برای تخریب دارد و احتمال ریزش باران‌های شدید بسیار بالاست.
در همین راستا و در حالی که شرکت دوک انرژی به عنوان بزرگترین شرکت نیروی منطقه با بیش از چهار میلیون مشتری، برآورد کرده که طوفان یک تا سه میلیون قطعی را به بار آورده است و متصل کردن برق همه مشتریان ممکن است هفته‌ها به طول بینجامد، مقامات ایالتی اعلام کردند که بالا آمدن آب اقیانوس در پی طوفان می‌تواند سیل‌های فاجعه‌باری در مناطق غیرساحلی به بار بیاورد و حتی ممکن است در مناطقی سیلاب‌ها با طغیان آب رودخانه‌ها به ارتفاع چهار متر برسند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام