سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

در برهه‌ای از زمان، خودروهای استیشن تنها به جنبه‌ فضای کابین و بار توجه نکرده و طراحی‌های جذابی را به نمایش گذاشتند. برندهای لوکس این رویه را کاملاً دنبال کردند و آئودی یکی از خودروسازانی است که باید به خاطر تولید استیشن‌های جذاب کنونی از آن قدردانی کرد.
آئودی A6 آوانت 2019 یکی از جذاب‌ترین و ناب‌ترین استیشن‌های این روزهای دنیای خودرو است. ما شاهد خودرویی لوکس، خوش‌تیپ و کاربردی هستیم؛ و هم‌اکنون گالری جذاب و گسترده‌ای از این خودرو منتشر شده و ما می‌توانیم تک‌تک جزئیات آن را تحلیل کنیم. A6 آوانت جدید به لطف قوس‌های چرخ عضلانی، اورهنگ‌های کوتاه و خط سقفی که به‌طور مناسبی به سمت عقب کشیده شده اسپورت‌تر از نسل پیشین دیده می‌شود. ما واقعاً به دنبال مشاهده‌ نسخه‌ اسپورت‌تر RS6 آوانت هستیم که قطعاً نمونه‌ای سطح بالاتر خواهد بود.
با انتشار تصاویر جدید، آئودی همچنین طیف پیشرانه‌های این خودرو را تایید کرده است. A6 آوانت جدید در اروپا با 3 پیشرانه‌ توربو قابل سفارش خواهد بود. مدل پایه از پیشرانه 2 لیتری TDI استفاده می‌کند که قدرت 204 اسب بخاری داشته و با نام A6 آوانت 40 TDI شناخته می‌شود. مدل بعدی 45 TDI کواترو نام داشته و از پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری TDI با خروجی 231 اسبی استفاده می‌کند. نهایتاً به نسخه‌ 50 TDI کواترو می‌رسیم که قلب تپنده‌ 3 لیتری متفاوت با قدرت 286 اسب بخاری دارد.
پیشرانه‌ 4 سیلندر به گیربکس 7 سرعته S ترونیک دوکلاچه متصل بوده درحالی‌که مدل‌های 6 سیلندر با یک گیربکس 8 سرعته تیپ ترونیک مبدل گشتاور همکاری می‌کنند. این نسخه‌ها همچنین به‌صورت استاندارد دارای سیستم چهار چرخ محرک کواترو و دیفرانسیل مرکزی با قفل شوندگی خودکار هستند.
مدل‌های 3 لیتری TDI دارای دیفرانسیل اسپورتی هستند که به‌صورت فعال اقدام به توزیع گشتاور بین چرخ‌های عقب در زمان عبور از پیچ‌ها می‌کند. اقتصادی‌ترین نمونه‌ این استیشن لوکس مدل A6 آوانت 40 TDI است که مصرف سوخت ادعایی 4.5 تا 4.9 لیتری در هر صد کیلومتر دارد.
بهبود راندمان این خودرو اکثراً به دلیل تکنولوژی هیبریدی ملایمی است که به‌صورت استاندارد در همه‌ پیشرانه‌ها وجود دارد. پیشرانه‌ 4 سیلندر از سیستم الکتریکی 12 ولتی استفاده کرده و مدل‌های 6 سیلندر دارای سیستم 48 ولتی هستند. آئودی ادعا می‌کند این سیستم در دنیای واقعی به کاهش 0.7 لیتری مصرف سوخت کمک می‌کند.
آئودی در ماه‌های آینده پیشرانه‌های بنزینی شامل 4 سیلندر 2 لیتری توربو با قدرت 245 اسب بخار را نیز معرفی خواهد کرد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام