EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019

سرمقاله

بازی دوگانه ترامپ

جلال خوش‌چهره

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: روند کارهای در حال احداث و اقدام‌های در حال توسعه کشور مثبت و امیدوار کننده است.
به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری در جمع مسئولان شهرستان کاشان با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته در نقاط مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان افزود: با این وجود نباید بگوییم که مشکلات در کشور وجود ندارد.
وی بیان کرد: ما به مشکلات کشور واقف هستیم و این شرایط دشوار را با لطف خدا و همت مدیران در دولت تدبیر و امید به سرانجام می‌رسانیم.
جهانگیری خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین برنامه آمریکا در شرایط کنونی این است که کاری کند که ملت از آینده کشور و نظام مایوس شود. به خصوص حرکت و اقدام‌های که برخی افراد انجام می‌دهند ناخواسته بازی کردن در زمین آمریکا است.
وی گفت: نظام جمهوری اسلامی با تمام مشکلات به خاطر اهداف، آرمان‌ها، رفاه، استقلال و استقرار اسلام در ابعاد مختلف حکومتی همچنان پیش می‌رود اگرچه با مشکلاتی مواجه است اما مردم به نظام وفادار هستند. جهانگیری ادامه داد: ایران را نباید با کشورهای اروپایی مقایسه کرد بلکه با کشورهای نفتی منطقه مانند عربستان باید قیاس شود.
وی با اشاره به حرکت کشور در راه صنعتی شدن اضافه کرد: هیچ طرح بزرگی در ایران صنعتی نشده مگر اینکه از نظر طراحی، مهندسی و محاسبات همه به دست متخصصان داخلی انجام گرفته است. معاون اول رئیس‌جمهوری اظهار کرد: ما امروز به معنای واقعی کشور سازنده نیروهای برق هستیم و در مناقصه‌های بین‌المللی برای ساخت نیروگاه‌ها در سراسر جهان شرکت می‌کنیم. وی گفت: آمریکا بدون اطلاع از توانمندی ایران و نیروهای متخصص داخلی جنگ اقتصادی به راه انداخته است و بر این اساس برای جلوگیری از صادرات نفت فشار وارد می‌کند اما نمی‌تواند.
جهانگیری ادامه داد: اکنون آمریکا گرفتار شده با ایران اسلامی چه کار کند و این جنگ اقتصادی هشت ماه آن سپری شده و حتی کشورهایی را برای کمک نکردن به ایران تهدید کرده است که فهمید راه به جایی نبرده است.
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به برگزاری همایشی در اروپا به بهانه خاورمیانه با هدف تمرکز بر ایران اضافه کرد: برای این دوران سخت و دشوار که آمریکا برای ملت ایران راه انداخته ما به انسجام و همدلی و وحدت و همراهی همه مردم و مسئولان نیازمندیم تا این دوره را با تدبیر پشت سر بگذاریم.
جهانگیری ادامه داد: باید فکری کرد که چگونه می‌شود روشی را اتخاذ کنیم تا آمریکا را ادب کرده و سر جایش بنشانیم که همین طرح‌های اقتصادی در بخش برق، صنعت و آب نمونه آنها است. وی با اشاره به واقع شدن کاشان در منطقه کویری یادآور شد: اگر آب زاینده‌رود نیز به کاشان بیاید به دلیل کویری بودن منطقه همچنان با محدودیت آب مواجه هستیم. جهانگیری یادآور شد: بنابراین در مناطق کویری مانند کاشان، اصفهان‌، یزد و کرمان آب بسیار مهم بوده و باید با بازچرخانی این مسئله حل شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام