EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 28 خرداد 1398   Tuesday 18 June 2019

سرمقاله

پاشنه آشیل جریان اصلاح‏طلبی

ژوبین صفاری

یک نماینده مجلس تاکید کرد: فضاهای بسیاری وجود دارد که مسئولان با مردم سخن بگویند مثلا به مسجد و بازار بروند و درباره شرایط کشور صحبت کنند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اینکه با توجه به شرایط کشور چقدر ضرورت دارد مسئولان و تصمیم‌گیران شرایط امروز را با مردم در میان بگذارند، گفت: معتقدم در شرایط فعلی مسئولان باید با مردم صحبت کنند. خوب است مسئولان به ویژه در قوه مجریه جلساتی را با مردم بگذارند.
نماینده مردم فسا در مجلس خاطرنشان کرد: فضاهای بسیاری وجود دارد که مسئولان با مردم سخن بگویند به طور مثال از قوه مجریه در دانشگاه حضور پیدا کنند و از شرایط بگویند و یا در مسجد و بازار به همراه یکی دیگر از اعضای قوه قضائیه و مجلس با مردم حرف بزنند. وی با اشاره به اینکه تلویزیون برنامه‌هایی را می‌سازد اما کافی نیست، گفت: به نظر من حضور در میان مردم خیلی موثر است زیرا بسیاری از اقدامات را موثرتر می‌کند اما اتفاقات خوب هم سیاه‌نمایی می‌شود و در فضای مجازی طوری کار می‌کنند که انگار اتفاقی نیفتاده است. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: متاسفانه در فضای مجازی کسانی که صاحب نفوذ هستند برخی از اطلاعات کذب را منتشر می‌کنند؛ به طور مثال ویدئویی پخش شد که می‌گفتند دو کودک ایرانی تشنه هستند و آب نیست اما بعدها مشخص شد این‌ها پاکستانی بودند. وی افزود: حرف من این است که مسئولان باید این فضای مجازی را که فضای تبلیغاتی هم هست، از دست دشمن بگیرند. جمالی نوبندگانی گفت: در نطق‌های خود بارها در مجلس اعلام کردم کسانی که در خارج و داخل باعث چنین مشکلاتی برای کشور شده‌اند در اثر خلاء به وجود آمده برای توضیحات، سوار موج تبلیغات می‌شوند.
این عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با تاکید بر اینکه حتما مسئولان باید توضیحات واقعی به مردم بدهند، اظهار کرد: برخی از مسائل گفتنش شاید به صلاح نباشد؛ مثلا هیچ وقت کسی نمی‌آید بگوید در انبارهای غذایی من ذخیره کم است یا اصلا نیست.
وی ادامه داد: مثلا در زمان جنگ ما با بیشترین مشکلات رو‌به‌رو بودیم و امروز برخی از مسئولان می‌گویند که ما آن زمان برای ۶ یا ۷ ذخیره گندم در سیلوهای خودمان داشتیم اما تدبیر کردند و موضوع حل شد. این نماینده مجلس تصریح کرد: تحریم در دولت قبل هم وجود داشت نگفتند به خاطر فضایی بود که به وجود می‌آمد همین که مردم احساس می‌کردند کمبودی به وجود آمده به فروشگاه‌ها و مراکز هجوم می‌بردند و قحطی به وجود می‌آمد، شما بارها این صحنه را مشاهده کردید که آماری گفته شده و مردم این رفتار را داشته‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام