EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 تیر 1398   Thursday 27 June 2019

سرمقاله

هدف ترامپ از تحریم‌های جدید چیست؟

محمدرضا ستاری

تیم ملی ایران در صورت صدرنشینی کار سختی روی کاغذ در مرحله بعدی نخواهد داشت. تیم ملی ایران فاصله زیادی تا صدرنشینی در گروه خود ندارد و می‌تواند مطابق پیش‌بینی‌ها با یک تساوی گروه را با صدرنشینی به اتمام برساند.
به گزارش ورزش سه،با توجه به شرایط جدول، تیم ملی ایران نیاز مبرمی به صدرنشینی در این گروه دارد و موفقیت در دیدار با عراق می‌تواند مسیر تیم ملی تا دیدار نیمه‌نهایی را هموار کند. سوال مهم اما این است که بعد از عراق اولین حریف ایران در مرحله بعدی چه تیمی خواهد بود؟
قوانین و مقررات چه می‌گوید؟
ایران در صورت صدرنشینی، در مرحله بعدی به مصاف تیم سوم از گروه‌های B، E و F خواهد رفت. تنها حالتی که تیم ملی به مصاف تیمی از گروه دوم مسابقات می‌رود این است که چهار تیم برتر سوم گروه‌ها، از گروه‌های اول، دوم، سوم و چهارم باشند و به این ترتیب ایران به مصاف یکی از سه تیم فلسطین، سوریه و یا استرالیا خواهد رفت که در این میان فلسطین و سوریه شانس بیشتری دارند.
حریف احتمالی از گروه پنجم کیست؟
در گروه پنجم مسابقات عربستان قطعا حریف ما نخواهد شد. قطر اگر امروز موفق به شکست کره‌شمالی شود، از رویارویی با ایران فرار کرده و به این ترتیب در این گروه یکی از دو تیم کره‌شمالی و لبنان حریفان احتمالی ایران هستند. لبنان با یک بازی بیشتر، تفاضل گل منفی 4 دارد و اگر کره حتی با یک اختلاف گل شکست بخورد، تفاضل این تیم منفی 5 می‌شود.
به این ترتیب دیدار پایانی این دو تیم می‌تواند تکلیف تیم سوم گروه را مشخص کند و براساس قوانین مسابقات بازی رو در رو بالاتر از تفاضل گل تکلیف جدول را مشخص می‌کند.
حریف احتمالی از گروه ششم کیست؟
بازی‌های روز دوم گروه شش هنوز آغاز نشده اما پیش‌بینی نتایج آن کار سختی نیست. ازبکستان و ژاپن دو شانس اصلی اولی و دومی در این گروه هستند و دو تیم بعدی یعنی عمان و ترکمنستان برای جایگاه بعدی خواهند جنگید.
هر دو تیم در روزهای اول نمایش خوبی داشتند و نشان دادند که حتی می توانند در روز دوم مسابقات نیز شرایط را تغییر دهند اما اگر اتفاق خاصی را شاهد نباشیم، یکی از این دو تیم حریف ایران خواهد بود که تقابل ایران با تیم سوم این گروه نیز در شرایطی رخ می‌دهد.
فلسطین، سوریه، استرالیا، عمان، ترکمنستان، کره‌شمالی یا لبنان
حریفان ایران در مرحله بعدی یکی از 7 تیمی است که ذکر شد؛ در این میان البته استرالیا شانس کمتری برای رویارویی با ایران دارد اما 6 تیم دیگر، تقریبا شانسی برابر دارند که تکلیف آنها در نهایت در پایان روز سوم مشخص خواهد شد. در این میان مطمئنا سوریه می تواند با توجه به رویارویی در مقدماتی جام جهانی، قرعه سخت‌تری باشد اما نمایش های خوب تیم ملی باعث شده تا کمتر تردیدی برای موفقیت ایران در مرحله بعدی وجود داشته باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام