سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

حسین کعبی بازیکن اسبق تیم ملی و پرسپولیس تهران و مربی فعلی سپیدرود رشت از سوی هیئت منصفه مطبوعات و با شکایت امیرقلعه‌نویی سرمربی وقت آبی پوشان تهران، مجرم شناخته شد.
به گزارش ایرنا، دادگاه رسیدگی به شکایت قلعه‌نویی از کعبی، صبح دیروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یکی استان تهران به ریاست قاضی کشکولی و با حضور اعضای هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد. پرونده بازیکن اسبق پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتبال با شکایت قلعه‌نویی و به اتهام توهین و نشر اکاذیب تشکیل شد و متهم و وکیل وی در جلسه رسیدگی حضور نیافتند. نهایتا هیئت منصفه مطبوعات استان تهران، کعبی را در ارتباط با عناوین اتهامی منتسبه مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات ندانست.
سال 1393 حسین کعبی بازیکن اسبق پرسپولیس تهران و تیم ملی، اظهاراتی را علیه امیر قلعه‌نویی سرمربی وقت آبی‌پوشان پایتخت مطرح کرد. به ‌دنبال انتشار اظهارات کعبی، قلعه‌نویی از او به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و برای او در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه پرونده قضایی تشکیل شد. در نهایت کعبی اسفند سال 93 به دادسرا احضار و در شعبه بازپرسی حضور یافت و توضیحات خود را در خصوص شکایت قلعه‌نویی که تحت عناوین اتهامی توهین و نشر اکاذیب مطرح شده بود، ارائه کرد. پس از بررسی های بسیار، شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه برای کعبی کیفرخواست صادر و پرونده او را به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد و شعبه دادگاه کیفری یک، 23 دی امسال را برای رسیدگی به پرونده کعبی تعیین کرده است.
کعبی که هم‌اکنون مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت است، سال 93 پس از اظهارات جنجالی جواد نکونام کاپیتان اسبق استقلال تهران و تیم ملی علیه قلعه‌نویی، گفته بود: «حرف‌های جواد عین واقعیت است و به‌ غیر از قلعه‌نویی، هشت نفر دیگر از مربی گرفته تا مدیرعامل باشگاه، دارند به فوتبال ایران ظلم می‌کنند». قلعه‌نویی و نکونام همان موقع از یکدیگر شکایت‌های متقابل کرده بودند که در نهایت شکایت قلعه‌نویی از نکونام در مرحله دادگاه به صلح و سازش طرفین ختم شد و شکایت نکونام از قلعه‌نویی با درخواست ترک تعقیب از سوی نکونام، در مرحله دادسرا خاتمه یافت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام