EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 28 خرداد 1398   Tuesday 18 June 2019

سرمقاله

پاشنه آشیل جریان اصلاح‏طلبی

ژوبین صفاری

نخستین نشست خبری ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال پس از تمدید قراردادش با فدراسیون ایران برگزار شد.
به گزارش ایسنا، صبح دیروز نخستین نشست خبری ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال پس از تمدید قراردادش با فدراسیون ایران برگزار شد. کولاکوویچ در این نشست ‌گفت: قرارداد من با ضیائی پیوست داشت که طبق آن هنوز قراردادم به اتمام نرسیده بود و بر همین اساس قرارداد جدیدم توسط داوری تمدید شد. آقای ضیائی اگر راضی نبودند می توانستند قراردادم را فسخ کنند. اولین سوال من هم از داوری این بود که آیا دوست دارند با من ادامه بدهند یا خیر. شخصا دوست ندارم جایی باشم که مرا نمی‌خواهند.
سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه، افزود: در پیوست قرارداد من صحبتی مبنی بر این که مرا نگه دارند وجود ندارد و اجباری وجود نداشت. داوری به من گفت دوست داریم کار را با شما ادامه دهیم. اگر سوالی وجود دارد که ضیائی چرا دوست نداشت با من همکاری داشته باشد، باید از خود او پرسیده شود ولی من فکر نمی‌کنم این صحبت صحت داشته باشد. او در خصوص برنامه‌های تیم ملی نیز توضیح داد: سال آینده بسیار سخت خواهد بود و هدف اصلی ما این است که در المپیک نتایج خوبی کسب کنیم. تقویم مسابقات بسیار نزدیک است و تیم ملی کارهای بسیار فشرده‌ای دارد. در بازی‌های مقدماتی المپیک با تیم‌های روسیه، مکزیک و کوبا بازی داریم. جام‌جهانی ژاپن و مسابقات قهرمانی آسیا نیز در پیش است. اگر در انتخابی المپیک موفق نباشیم باز هم مسابقاتی هست که بتوانیم به المپیک برسیم. مسابقات زیادی هست اما وقت کافی برای آماده سازی نیست. ۹ بازیکن ما خارج از ایران هستند و اگر من آن‌ها را دعوت کنم در اواسط ماه می می‌توانند به تیم ملی بپیوندند. من سعی می‌کنم حداقل یک بازی دوستانه با یک تیم خوب داشته باشیم. او در خصوص توقع بالای مردم ایران از والیبال گفت: به مردم ایران احترام ‌می گذارم و به نظرم قدرت واقعی والیبال ایران طرفدارهای آن هستند. طبیعی است که همه طرفدارها هم توقع بالایی از والیبال ایران دارند. من تنها قولی که می‌توانم بدهم این است که سعی می کنیم با کادرفنی بهترین نتایج را برای‌ والیبال ایران کسب کنیم. از شما هم خواهش می کنم در مورد قراردادم سوالی نپرسید چون من نمی توانم صحبتی در این مورد انجام دهم، اگر سوالی هست بهتر است از فدراسیون پرسیده شود. او در خصوص برنامه‌هایش برای جوانگرایی در تیم ملی نیز توضیح داد: من وقتی به ایران آمدم فدراسیون از من خواسته بود که جوانگرایی کنم اما همانطور که می‌دانید جوانگرایی در تیم خیلی آهسته بوده است. این نسل نوجوانان که طلای جهانی گرفتند را مدنظر دارم و از آنها استفاده خواهم کرد. سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال که آیا طلبش از فدراسیون ایران در بازگشتش تاثیری داشته است؟ گفت: در همین اول کار باید بگویم که بازگشت من به ایران ارتباطی با طلبم از فدراسیون والیبال ایران نداشت.
او همچنین در خصوص پر رنگ‌تر شدن بحث بازیکن سالاری در تیم ملی والیبال پس از رفتن خوش‌خبر نیز توضیح داد: من چنین چیزی را نشنیده‌ام که بازیکنان قصد دارند از تیم ملی کناره‌گیری کنند و درخصوص معروف هم چنین چیزی وجود ندارد. من از ۱۹۹۷ مربی تیم‌های ملی هستم و همه نتایجم به‌خاطر تصمیمات شخصی‌ام بوده است. در زندگی من بازیکنانی چون معروف خیلی زیاد بوده‌اند و به آن‌ها احترام قائلم ولی تنها به کار آن‌ها احترام می‌گذارم. اگر کشتی که من ناخدای آن هستم را نتوانم به حرکت دربیاورم، مسلما از آن پیاده می‌شوم. کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که چه کسی مقصر مقام سیزدهمی ایران در قهرمانی جهان بود؟ گفت: من مسئول نتیجه هستم اما مقصر نیستم. واقعا از اینکه سیزدهم شدیم ناراضی هستم و مسئولیتش با من است اما جلو آینه نمی‌ایستم که به خودم بگویم مقصر هستم. سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص پیش بینی‌اش برای نتایج ایران در المپیک نیز توضیح داد: برای المپیک ۱۲ تیم ملی انتخاب می‌شوند که از طریق یک مسابقات سنگین این اتفاق رخ می‌دهد. در المپیک نتیجه گرفتن خیلی راحت‌تر از مسابقات انتخابی آن است. هدف اصلی ما هم این است که در المپیک حاضر شویم. والیبال ایران تنها یکبار توانسته است به المپیک برسد. من سه دوره المپیک را با تیم صربستان بودم و پس از آن صربستان نتوانست در انتخابی‌ها موفق باشد. مقدماتی‌ها بسیار سخت است، من هم قبول دارم که این حق ایران است در المپیک باشد اما راه بسیار سختی را پیش رو داریم، وقتی وارد المپیک شویم پس از آن می‌توان در مورد نتیجه صحبت کرد.
او در پایان و در خصوص دلیل آمدن پسرش به ایران گفت: پسرم را به ایران آورده‌ام تا وزیر اقتصاد ایران شود چون لیسانس اقتصاد دارد(باخنده). باید بگویم که پسرم فوق لیسانس اقتصاد دارد و تنها برای تعطیلات در ایران حضور دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام