سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان جهت شناسایی عاملان نزاع و درگیری منجر به جنایت در شهرک صنعتی قیام‌دشت درخواست کمک کرد .
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: ساعت ۲۳:۳۰ مورخه دوم تیر ماه سال جاری وقوع یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی در ابتدای ورودی شهرک صنعتی قیام‌دشت به کلانتری ۱۷۴ اعلام شد. با حضور ماموران در صحنه درگیری مشخص شد چند نوجوان ۱۸ ساله مورد اصابت چاقو قرار گرفتند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند. باوجود انجام اقدامات درمانی، در بامداد مورخه سوم تیرماه به کلانتری ۱۷۴ قیام‌دشت اعلام شد که یکی از مجروحان صحنه درگیری به نام «جواد. الف» (۱۸ ساله) به علت شدت جراحات و اصابت جسم تیز به ناحیه سینه فوت کرده است. بلافاصله پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و ضمن هماهنگی با شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب خاوران، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که مقتول به همراه سه تن از دوستانش قصد درگیری با سرنشیان یک خودرو پیکان را داشتند که در زمان آغاز درگیری، ناگهان سرنشینان یک خودرو پراید در محل درگیری واقع در ابتدای ورودی شهرک صنعتی قیام‌دشت حاضر شده، سرنشیان آن با چاقو به آنها حمله‌ور شده، مقتول و دوستانش را با چاقو مجروح و پس از آن از محل متواری شدند.
با ادامه تحقیقات و بهره‌گیری از تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودرو پیکان شدند. در تحقیقات از مالک پیکان مشخص شد وی در شب درگیری به صورت دربست اقدام به سوار کردن دو نوجوان به عنوان مسافر کرده و شخصا هیچ دخالتی در نزاع و درگیری نداشته است.
راننده پیکان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مقابل شهربازی قیام‌دشت منتظر مسافر ایستاده بودم که دو نوجوان حدودا ۱۶–۱۵ ساله به من مراجعه کره و درخواست خودروی دربستی به مقصد شهرک صنعتی قیام‌دشت کردند. در بین راه آنها مرتبا با تلفن همراه خود صحبت می‌کردند و به نظر می‌رسید که با افرادی در حال قرار گذاشتن هستند. ورودی شهرک صنعتی قیام‌دشت بود که سرنشینان دو موتورسیکلت مسیر مرا مسدود کردند. در همین زمان، یک پراید با چند سرنشین جوان به محل رسید و بدون هیچ صحبتی با آن چهار موتورسوار درگیر شدند. پس از دقایقی آن دو نوجوان مسافر بنده به همراه سرنشنیان پراید محل را ترک کردند. آن چهار موتورسوار نیز که مجروح شده بودند جهت درمان به بیمارستان رفتند.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در ادامه تشریح این خبر گفت: با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، تصاویر افراد حاضر در نزاع و درگیری شناسایی شد که در ادامه هماهنگی‌های لازم با رئیس محترم شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب خاوران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این افراد جهت شناسایی و دستگیری انجام شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی هویت صاحبان تصاویر شدند، درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۴۲۸ در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام