سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

فرزاد اژدری کارگردان سینمای کودک‏ونوجوان بیان کرد به زودی پروژه سینمای «ربات‏ها» با موضوع نوجوان را جلوی دوربین می‏برم.
فرزاد اژدری، کارگردان سینما در گفت‌وگو با مهر با اشاره به فعالیت‌های سینمایی خود گفت: در حال حاضر نگارش فیلمنامه‌ای را با نام موقت «ربات‏ها» به پایان رسانده‏ام که برای ساخت به شورای کودک بنیاد سینمایی فارابی ارائه کرده‏ایم تا بتوانیم شرایط را برای تولید فراهم کنیم.
وی بیان کرد: این اثر با دیگر پروژه‌های سینمایی که کار کرده‏ام، بسیار متفاوت است، در واقع «ربات‏ها» یک اثر نوجوان به بالا است و داستان آن درباره هوش مصنوعی است.
این کارگردان تاکید کرد: فکر می‌کنم تا امروز در سینمای کودک‏ونوجوان چندان به مسئله هوش مصنوعی پرداخت نشده است. علاوه بر آن «ربات‏ها» با ویژوآل افکت‏های مختلفی سروکار دارد که می‌تواند قابل توجه باشد.
اژدری توضیح داد: بسیار دوست داشتم این پروژه را در ایام نوروز جلوی دوربین ببرم اما باید شورای فیلمنامه فارابی برای مشارکت در تولید این فیلم تصمیم‏گیری کند تا ما بتوانیم برنامه‏ریزی لازم را انجام دهیم.
وی در پایان گفت: متاسفانه برای فیلم سینمایی «گاگولگا» نتوانستیم سرمایه‏گذار مناسب پیدا کنم و این دومین فیلمنامه من به شمار می‌رفت که در سینمای کودک زمین خورد و دلیل آن نیز نبود حمایت مالی از سوی هیچ نهادی بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام