EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 03 خرداد 1398   Friday 24 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

به دنبال وقوع حادثه تروریستی روز جمعه در دو مسجد نیوزلند، جمعی از مدیران مسئول برخی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا در بیانیه‌ای مشترک این اقدام را محکوم کردند. در این بیانیه آمده است: دست پنهان اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی سیاستمداران غربی از آستین گروه‏های افراطی نژادپرست مجددا بیرون آمد و جنایت دیگری را رقم زد.
جنایت تروریستی در دو مسجد نیوزیلند، بار دیگر واقعیت فرهنگ غربی را نشان داد. آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از این در نامه‌هایی که خطاب به جوانان غربی در پی حوادث تروریستی پاریس صادر کرده بودند از خطر فرهنگ غربی به عنوان فرهنگی که با دو ویژگی ابتذال و خشونت، جنایت می‌آفریند و آفرینشگر تروریست‌هایی است که در بستر آن تربیت و صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می‏افکنند، یاد کرده و نسبت به آن هشدار داده بودند.
امروز خشم و شعله‌های آتش کینه سیاستمداران غربی از آتش اسلحه‌هایی که اسلام و مسلمانان مظلوم و بی‏دفاع را در دنیا هدف قرار داده و می‌‌دهند، به خوبی مشاهده می‌شود. هندسه قدرت جهانی در حال تغییر، و هژمونی غرب در حال رنگ باختن است. اسلام و مسلمانان بی‌شک در هندسه جدید قدرت جهانی نقش برجسته‌ای ایفا خواهند کرد. حوادث منطقه و شکست‌های پی‏درپی آمریکا و رژیم کودک‌کش صهیونیستی از جبهه مقاومت، افق‌های چنین نویدهایی را فرا روی مسلمانان و ملت‌های آزادی‏خواه عالم گشوده است.
به موازات برافتادن نقاب از چهره مدعیان حقوق بشر، اسلام و مسلمانان نوید‌بخش تعامل صحیح و شرافتمندانه با جهان شده‌اند و در مبارزه‌ای بی‌امان با تروریسم جهانی، چه در قالب‌ گروه‌های نژاد‌پرست غربی و چه در قالب گرو‌هک‌هایی مانند داعش و دست‌ساخته استکبار و ارتجاع سیاه منطقه‌، صداقت خود در پاسداری از صلح و امنیت جهانی و دفاع از حقوقِ انسان‌ها که از سوی خالق یکتا صرف‏نظر از رنگ، نژاد، مذهب، کرامت یافته و خون و جانشان محترم شمرده شده است، نشان داده‌اند.
ما به عنوان اصحاب رسانه که بنا به وظیفه اطلاع‏رسانی ناگزیر از انعکاس چنین حوادث دردناکی در رسانه‌ها هستیم، این حوادث و این روزهای تلخ را با غمی سترگ و اندوهی بیکران بر صفحه تاریخ ثبت می‌کنیم تا سرخی خون مظلومان عالم، چه مسلمانان مظلومی که اخیرا در عبادتگاه خود و میعادگاه ملاقات با پروردگارشان در نیوزیلند به خون تپیده‌اند و چه غیرمسلمانانی که پیش از این در اروپا هدف تیر بلای تروریست‌ها شدند در سیاهی‌های خشم و کینه سیاستمداران غربی و حامیان، مشاوران و مباشران این قبیل جنایت‌ها به فراموشی سپرده نشود. به آنها هشدار می‌دهیم که دیر یا زود، آتشی که برافروخته‌اند دامن خود آنان را نیز خواهد گرفت.
ضمن محکوم‏کردن این جنایت وحشیانه و دردناک و عرض تسلیت به همه مسلمانان جهان خصوصا داغدیدگان در این حادثه‌غم‌بار، آرزو می‌کنیم تا در سایه اتحاد و همدلی انسان‌ها، شاهد جهانی عاری از خشونت و سرشار از صلح و امنیت برای پیروان همه ادیان باشیم.
جمعی از مدیران مسئول روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام