EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 03 خرداد 1398   Friday 24 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

رئیس دفتر رئیس‏جمهوری گفت: در این روزها تامین معیشت مردم بخش قابل توجهی از وقت رئیس‏جمهوری و اعضای اقتصادی کابینه را به خود اختصاص داده و به عنوان مهم‏ترین اولویت کاری هیئت دولت است.
به گزارش ایرنا، محمود واعظی عصر شنبه در بدوِ ورود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: تلاش می‏شود با همت مسئولان تدابیری اندیشیده شود که بتوانیم مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنیم.
وی بیان کرد: طبیعی است که بخشی از این مشکلات باید در داخل کشور برنامه‏ریزی شود ولی بخش دیگری از این مشکلات منشا بیرونی دارد.
رئیس دفتر رئیس‏جمهوری اضافه کرد: در زمان حاضر نقل‏وانتقالات پول بین بانک‏های خارجی سخت شده، برای خریدها محدودیت‏هایی به وجود آمده و از برخی کشورهایی که در گذشته مایحتاج مردم به راحتی خرید می‏شد محدودیت‏هایی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: سفرهایی که رئیس‏جمهوری و اعضای کابینه به کشورهای مختلف می‏کنند گشایش های خوبی ایجاد کرده و با گذشت زمان گشایش‏هایی برای مبادلات بانکی، صادرات و واردات برای بخش خصوصی و دولتی انجام می‏شود و امید می‏رود این فشارها کاهش یابد. وی گفت: آسایش و آرامش مردم در ایام عید برای دولت بسیار مهم است و دولت برای تامین نیازمندی‏های مردم در این روزها تلاش می‏کند.
واعظی اضافه کرد: میوه، ارزاق عمومی، لباس و منسوجات موردنیاز مردم تامین شده و تلاش می‏شود با قیمت مناسب به دست مردم برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای سفررئیس‏جمهوری به استان بوشهر 2 تا 3 ماه است که برنامه‏ریزی لازم انجام و نشست‏های متعددی برگزار شده و همه مطالبات و رویکردهایی که برای توسعه استان لازم است از مسئولان دریافت شده است.
واعظی افزود: در سفر امروز رئیس‏جمهوری به عسلویه، رقم خوبی به طور تقریبی 2 برابر سفر دور اول برای طرح‏ها و پروژه‏ها پیش‏بینی شده است.
حجت‏الاسلام دکتر حسن روحانی امروز برای دیدار مردمی، نشست شورای اداری، افتتاح پروژه‏های نفت، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‏های استان به صورت ویدئوکنفرانس و نشست با خبرنگاران وارد استان بوشهر می‏شود.
وی درخصوص مصوبات سفر دور نخست رئیس‏جمهوری به استان بوشهرگفت: همه رقمی که در برنامه سفر بود درصد بیشتری از آن پرداخت شده و 30 میلیارد دلار باقی مانده که آن هم پرداخت می‏شود تا همه این پروژه‏ها به اتمام برسند.
وی یادآورشد: بنا داشتیم سفر رئیس‏جمهوری به استان بوشهر 2 روزه انجام شود که به دلیل تقارن این سفر با روزهای آخر سال و حجم بالای برنامه‏های رئیس دولت، سفر در قالب یک روز تنظیم شده و از این بابت از مردم استان بوشهر عذرخواهی می‏کنیم.
رئیس دفتر رئیس‏جمهوری گفت: اما از طرف رئیس‏جمهوری به مردم استان بوشهر قول می‏دهم در برنامه دیگری سهم مرکز استان ادا شود.
واعظی گفت: باتوجه به اینکه سخنرانی رئیس‏جمهوری در سفر اول به استان بوشهر در مرکز استان انجام شده، در این سفر دیدار مردمی ایشان در شهرستان کنگان انجام می‏شود.
وی بااشاره به اینکه 4 فاز جدید پالایشگاهی امروز با حضور رئیس‏جمهوری در پارس جنوبی افتتاح می‏شود اظهار کرد: این آخرین سفر هیئت دولت در سال 97 است و امید می‏رود در این سفر دستاورد خوبی برای مردم و توسعه استان داشته باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام