EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 03 خرداد 1398   Friday 24 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

مدیرعامل باغ کتاب تهران می‌گوید به محض فراهم شدن شرایط مزایده واگذاری کتابفروشی بزرگسال باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.
محسن جلالی، مدیرعامل موسسه نشر شهر و باغ کتاب تهران در گفت‌وگو با مهر درباره آخرین وضعیت برنامه‌های باغ کتاب تهران در آستانه ایام نوروز عنوان کرد: ساعات کار مجموعه باغ کتاب تهران در ایام نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب خواهد بود؛ به جز روزهای اول و سیزدهم فروردین‌ماه که این مجموعه کاملا تعطیل خواهد بود.
جلالی در ادامه درباره وضعیت فعالیت دو کتابفروشی این مجموعه نیز گفت: کتابفروشی بخش کودک ما طی قراردادی سه ساله با شرکت دنیای ماه‌پیشونی در حال فعالیت است که از قرارداد فعلی یک و نیم سال دیگر باقی مانده است و کتابفروشی بخش بزرگسال کماکان با محوریت نشر شهر اداره می‌شود. ما تمایلی نداشتیم که این اتفاق یعنی اداره کتابفروشی بخش بزرگسال توسط خود ما انجام شود اما شرکت نکردن هیچ فرد و گروهی در مزایده واگذاری آن در نهایت منجر به این اتفاق شد. ما در این بخش سعی کردیم تعامل خود را بر پایه ارتباط با ناشر قرار دهیم هرچند که با موسسات پخش کتاب نیز در حال کار و فعالیت هستیم. سال گذشته به دلیل مسائل پرداختی‌های ما با ناشران به تاخیر خورد اما امسال پرداختی‌ها به روز شده است و ارتباط کاری خوبی میان ما و ناشران برقرار است.
وی تاکید کرد: پس از پایان مهلت قانونی فعالیت شرکت ماه‌پیشونی در این مجموعه مزایده دیگری برای بهره‌برداری از این بخش انجام خواهد شد و درباره بخش بزرگسال نیز باتوجه به نظر هیئت مدیره نشر شهر و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری به محض فراهم بودن امکان برگزاری مزایده، بار دیگر این اتفاق خواهد افتاد. با این وجود نظر ما این است که بهره‌برداری از این مجموعه باید در اختیار یک تعاونی و یا شرکتی متشکل از ناشران باشد که نفع آن در قالب سودی عمومی توزیع شود و فردی نباشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام