EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

محسن ترکی می گوید امیرقلعه‌نویی ادعایی را در مورد او مطرح کرده که حالا باید در مورد آن پاسخگو باشد. امیرقلعه‌نویی پس از پایان دیدار برابر فولادخوزستان که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت، پس از مدت‌ها در کنفرانس خبری حاضر شد و در مهم‌ترین بخش از صحبت‌هایش از محسن ترکی، ممبینی، خورشیدی و فغانی نام برد و تاکید کرد که این 4 داور خاطرات بد او از فوتبال هستند.
محسن ترکی که یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های جامعه داوری است، در مورد صحبت‌های امیرقلعه‌نویی می‌گوید: « نمی‌دانم واقعا؛ یک عمر سعی کردیم صادقانه آنچه دیدیم و شنیدیم را درقضاوت ها اعمال کنیم و کار خودمان را بهترین شکل انجام دهیم.»
به گزارش ورزش سه، ترکی حرف‌هایش را اینگونه ادامه داد: «ایشان ادعایی را مطرح کرده که باید ثابت کند؛ من هم خلاف ادعای ایشان مدارک و اسنادی دارم که رو می‌کنم. دوره هوچی‌گری گذشته و کسی که می‌خواهد نتیجه بگیرد باید علم روزش را افزایش دهد و با دانش فوتبال پیش برود؛ همه دیدیم که در جام ملت‌های آسیا تیم‌هایی که مدعی نبودند، با استفاده از علم فوتبال و دانش و تلاش توانستند چه نمایشی داشته باشند.»
داور بازنشسته فوتبال کشور حرف‌هایش را با اشاره به مردم اصفهان و مدتی که آنجا زندگی کرده، از سر گرفت: «من 4 سال در اصفهان زندگی کردم و هواداران سپاهان را می‌شناسم؛ آنها دوست ندارند هر طوری شده قهرمانی را ببرند. معمولا این مربیان در این مواقع که لیگ حساس می‌شود، صحبت‌هایی مطرح می‌کنند که جامعه داوری را تحت فشار قرار بدهند و در واقع می‌خواهند از این روش منفعت کسب کنند، ولی دیگر دستشان رو شده. به ایشان هم توصیه می‌کنم بهتر است به‌جای هوچی‌گری علم فوتبالش را بیشتر کند تا نتیجه بگیرد. دیگر این دوره‌ها گذشته؛ این ترفندها را قبلا مورینیو هم پیاده می‌کرد که منسوخ شده؛ شاید ایشان بخواهد با روش قدیم پیش برود ولی بهتر است فوتبال را علمی پیش ببرد.»
سوال بعدی از ترکی در مورد حمایت جامعه داوران از او و سه داور دیگر بود که او اضافه کرد: «من تا زمانی که قضاوت می‌کردم سعی می‌کردم به حاشیه نروم و جواب آدم‌ها را ندهم، اما دیگر این دوره گذشته؛ برای من دیگر دوره اینکه اتهام بزنند و جوابشان را ندهم، تمام شده؛ من سالم زندگی کردم و اگر کسی یکی بگوید دوتا می‌خورد؛ چون آبرو و حیثیتم را به سختی به‌دست آوردم. متاسفانه یا خوشبختانه دستم پر است؛ مملو از اسراری است که اگر کسی قرار باشد اذیتم کند و یا پا روی خط قرمزهایم بگذارد آنجا دیگر تحمل نمی‌کنم.»
ترکی در پاسخ به این سوال که آیا از امیرقلعه‌نویی شکایت می کند یا خیر، تاکید کرد: «من با وکیل حقوقی‌ام صحبت کردم؛ اگر چنانچه حرف‌های آقای قلعه‌نویی جنبه حقوقی داشته باشد، قطعا شکایت می‌کنم.»
سوال بعدی از ترکی در مورد استعفای فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال بود و اینکه این تغییر با توجه به انتقاداتی که او به شیوه اداره کمیته داوران دارد، می‌تواند به بهبود شرایط داوری کمک کند، که ترکی پاسخ داد: «چیزی تغییر نکرده؛ متاسفانه آنها شما و سایرین را با این حرکت می‌خواهند فریب بدهند. استعفای صوری نوشته‌اند.»
ترکی با اشاره به رد شدن صلاحیتش برای هیئت فوتبال خراسان اضافه کرد :« یک بار دیگر هم گفتم من فقط به خواست جامعه فوتبالی خراسان وارد شدم. آقایان دنبال چیزهای دیگری هستند. دنبال بحث‌های غیرفوتبالی هستند. الان افرادی دنبال ریاست هئیت فوتبال هستند که سابقه فوتبال دیدن ندارند. باور کنید من مطمئنم یک مسابقه فوتبال را به طور کامل هم ندیده‌اند. حتی با من هم در این‌باره صحبت کرده‌اند. به هر حال انگار دوست دارند، این افراد باشند و دوست ندارند افراد فوتبالی باشند. متاسفم برای کسانی که این آقایان را تایید می‌کنند. این جای تاسف دارد، چون در نهایت آسیب را فوتبال می‌بیند. امیدوارم در آینده فوتبال و امورش دست فوتبالی‌ها باشد. متاسفانه غیرفوتبالی‌ها ثابت کرده‌اند که نمی‌توانند کار کنند. البته استثنائاتی هم وجود دارد؛ آقای صفایی فراهانی خیلی خوب بوده و اگر آثاری از رشد هم می بینیم به آن دوره برمی‌گردد. در میان فوتبالی‌ها هم آقای دادکان کارنامه‌اش مشخص است. حالا هم می‌بینید که یکی‌یکی ستاره‌هایی که می‌گفتند و از دوره های قبل به آن رسیده، چه اتفاقی برایش افتاده. این موفقیت‌ها مربوط به دوره‌های قبلی بوده وگرنه با صحبت‌هایی که شده ما امروز باید موفق می‌بودیم و 5 ستاره.
محسن ترکی در ادامه به این پرسش پاسخ داد که آیا عملکرد برادران در راس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی قابل قبول بوده یا خیر، بیان کرد: «من زیاد به فوتبال استان وارد نشدم و در جریان امور و چند و چون ماجراها نیستم. ایشان (مهدی برادران رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی) یکی از مدیران موفق شهرداری بوده، اما بازخوردی که از فوتبالی‌ها گرفتیم منفی بوده نسبت به عملکرد ورزشی ایشان. الان می‌بینیم که چهره‌های سیاسی کاندید هیئت فوتبال شده اند. سال گذشته محسن ترکی و علیرضا فغانی که کاندید شورا شدند از آنها انتقاد می‌شد که شما را چه به سیاست. حالا من می‌خواهم ببینم آنها (سیاسیونی که به ورزش ورود کرده‌اند یا قصد ورود دارند) چه حرفی دارند تا در این زمینه جواب بدهند. این‌ها چه‌طور عضو شورای شهر هستند و می‌خواهند زمان برای ورزش بگذارند که حداقل 20 ساعت در روز زمان می‌خواهد. این‌ها یا اهداف شخصی دارند یا اینکه برای حزبی که از درون آن کاندید می‌شوند، می‌خواهند فعال شوند. جامعه فوتبالی هم نمی‌پذیرد و فریب آنها را نمی‌خوردند ولی متاسفانه شاهد آن هستیم.»
در نهایت سوال پایانی از ترکی در مورد حضور هدایت الله ممبینی به عنوان رئیس بخش بازرگانی فدراسیون فوتبال بود و اینکه آیا او در جای مناسبی قرار دارد که ترکی بیان کرد: متاسفانه قبول داریم. یک مقطعی با خود ایشان هم صحبت کردم. ایشان خودش می‌داند که جایگاهش آنجا نیست و علی‌رغم میل باطنی زیر اسنادی را امضا کرده که خودش راضی نبوده. خیلی مهم است که بتوانی جایگاه خودت را حفظ کنی، ممبینی خیلی انسان با شخصیتی است. از خودش هم این سوال را بپرسید راضی نیست ولی از او سوء استفاده شده و در جایی که باید باشد، نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام