EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 03 خرداد 1398   Friday 24 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

خامه روی کیک 80 سالگی
دربی میلان در روز یکشنبه بسیاری از حقایق را در مورد 2 تیم میلانی مشخص خواهد کرد.
به گزارش سایت نود، فیدور داستایوفسکی، نویسنده بزرگ روسی در جایی گفته بود: «برداشتن گامی تازه و بیان کردن سخنی نو . این چیزی است که مردم بیش از همه از آن وحشت دارند.»
این جملات درباره روند فعلی میلان صدق می‌کند. در واقع در ماه اکتبر زندگی برای 2 تیم شهر میلان سخت به نظر می‌رسید؛ حتی وقتی ایکاردی در ثانیه‌های پایانی دربی دور رفت دروازه میلان را باز کرد و تیمش را به پیروزی رساند. ناگهان وضعیت تغییر کرد و 2 تیم در 5 ماه اخیر وضعیت متفاوتی یافتند. در دربی دور رفت اینتر عالی ظاهر نشد اما در بیش‌تر اوقات بهتر و بابرنامه‌تر از رقیب ظاهر شد و به لطف بازی هوشمندانه و ریتم مناسب، سرانجام نبرد نه‌چندان جذاب را به سود خودش خاتمه داد. نرآتزوری با روند خوب خودش 6 پیروزی متوالی مقابل تاتنهام، کالیاری، سامپدوریا، آیندهوون، فیورنتینا و اسپال به دست آورد. بیخود نبود که «کوریره دلواسپورت» از این دربی با «نبردی برای همه چیز» نام برد و با آن پیروزی تیم اسپالتی گویی زندگی جدیدی را آغاز کرد. میلان هم بعد از باخت در دربی ساسولو و کیه‌وو را برد اما تساوی مقابل امپولی و کالیاری کار دست تیم گتوسو داد؛ بخصوص اینکه ایگواین دیگر آن مهاجم 20 گله فصل قبل در ناپولی نبود. گتوسو به دنبال ساختن تیم از طریق خریدهای ماه ژانویه بودو میلان در حال ساخت به نظر می‌رسید اما از لحاظ ساختاری، خانه‌اش ایراد داشت؛ در حالی که اینتر حتی سقفش را هم ساخت.. به هرحال برتری در نبرد موسوم به «دربی ایکاردی» با پیروزی 3 - صفر بر لاتزیو و برتری 5 گله مقابل جنوا از سوی اینتر همراه شد اما در ادامه خزان مردان اسپالتی از راه رسید و مانند مارچ نظامی ناپلئون در مسکو، صدای سقوط بدجوری در فضای باشگاه پیچید.
گرفتاری‌های حاشیه‌ای
در ادامه اینتر دچار گرفتاری‌های شخصی شد. اولین نشانه‌ها از ناسازگاری در ماجرای تمدید قرارداد ایکاردی شکل گرفت و پریسیچ هم درخواست انتقال به آرسنال را ارائه کرد؛ هر چند فعلا هر 2 بازیکن در اینتر هستند. حضور ماروتا به عنوان مدیر ورزشی هم چندان کارساز نشد. او روابط نزدیک با اسپالتی ندارد و حذف در مرحله گروهی لیگ قهرمانان و متعاقبا ناکامی در مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ اروپا، بودجه باشگاه را تقلیل داده است. نیمه دیگر شهر اما با تدابیر مرد نه‌چندان‌‍ عملگرایی به نام گتوسو روز به روز بهتر شد. سرمربی میلان آنچه «DNA» میلانی بودن نامید را به تیم تزریق کرد و با فروش ایگواین و 2 خرید مناسب به نام‌های پیونتک و پاکتا، تیم را تکان داد. پیونتک در ادامه درخشش در جنوا، طی 7 بازی 6 گل برای میلان گل زد. میلان با 7 برد و 3 تساوی در 10 بازی گذشته خودش را به رده سوم رسانده و در آستانه دربی یکشنبه یک امتیاز بیش‌تر از اینتر رده چهارمی دارد. پس این دربی نبردی برای کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپاست و حالا برتری میلان در دربی علاوه بر حفظ رده سوم، می‌تواند به کاسته شدن از اختلاف 6 امتیازی این تیم با ناپولی رده دومی بینجامد. شاید بهترین اظهارنظر از آن جووانی تراپاتوتی، مرد دارای سابقه مربیگری در هر 2 تیم باشد. او که روز دربی 80 ساله می‌شود در این باره گفت: این دربی بیش از حالت معمول بقیه دربی‌ها، غیرقابل پیش‌بینی است و هیج کدام از 2 تیم شانس بیش‌تری برای برتری ندارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام