EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 03 خرداد 1398   Friday 24 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: در رشادت آفرینی برخی از شهدای ما درج شان از شهدای بدر، هنین و احد والاتر است و این را ما در دیدار با خانواده های‌شان درک کردیم.
مراسم گرامیداشت روز شهدا، به همت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران پاکدشت در مصلی امام خمینی(ره) و در جوار ۵ شهید گمنام با حضور خانواده معظم شهدا برگزار شد.
به گزارش «ابتکار»، در این مراسم، مرتضوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران، ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و کارکنان بنیاد شهید پاکدشت در برگزاری این مراسم پر از معنویت، اظهار کرد: سلام و صلوات می‌فرستیم به روح بلند و ملکوتی شهدا و امام شهدا که با روح بلند و دم مسیحایی خود شهدا را به راه فضیلت و افتخار رهنمون کرد و سلام و درود می‌فرستیم به بزرگ جانباز انقلاب، رهبر معظم انقلاب که میراث‌دار ارزش‌های انقلاب هستند. وی گفت: میزبان واقعی این جلسه شهدا هستند و ما میهمان که توفیقی حاصل شد برای بیان عرض ادب حاضر شویم، سخنران این جلسه حجت‌الاسلام سیدمهدی اندرزگو فرزند ارشد شهید اندرزگو هستند که خود و خانواده‌شان چه زیبا دفتر افتخارات شهدا را امضا کردند. وی بیان کرد: شهدا دو نگرانی که امروز ما نسبت به حزن و اندوه گذشته و اضطراب به آینده را ندارند، آنها مسیری صحیح را برای رسیدن به والاترین مقام طی کردند و این ما هستیم که در حزن و اندوه گذشته و اضطراب آینده مانده‌ایم، شهدا به همه بشارت مسیری والا را می‌دهند. مرتضوی افزود: کسانی که در مسیر و هدف شهدا گام برمی‌دارند ولو از خانواده شهدا نباشند به شهدا ملحق می‌شوند و خوشا به‌حال آنهایی که مورد لطف شهدا قرار بگیرند. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: برخی شهدای ما به دلیل ارتباط معنوی خود با خدای متعال و رشادت‌ها و ایثارگری‌هایی که از خود به‌جای گذاشته‌اند به مراتب جایگاه والاتری از شهدای بدر و هنین و احد دارند و این ملموس بوده و ما در دیدار با خانواده‌های‌شان درک کردیم. وی در انتها از مدنی رئیس بنیاد شهید پاکدشت برای برگزاری این مراسم پر از معنویت تقدیر و تشکر کرد.
شهدا حقیقت شگفت آور عظیم هستند
رضا مدنی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پاکدشت در مراسم گرامیداشت سالروز شهدا که به‌همت بنیاد شهید این شهرستان و به میزبانی مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تشکر از حضور جاودانه خانواده‌های معظم شهدا در این مراسم گفت: فرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا و تاسیس بنیاد شهید با فرمان امام خمینی(ره) در ۲۲اسفند را گرامی می‌داریم؛ شهید حقیقتی شگفت‌آور عظیم است، ما چون به مشاهده آثار گذشته چون ایثارگری‌ها و عظمت و رشادت‌های‌شان زیاد پرداخته‌ایم شاید این عظمت برای‌مان مخفی بماند.
وی گفت: اگر بتوانیم وصایای شهدا را به درستی بخوانیم دیگر این حقیقت بهشتی از ما مخفی نخواهد ماند، مثل عظمت خورشید و آفتاب که از شدت ظهور که هر روز برای کسانی که دائم در آفتاب هستند این عظمت مخفی می ماند.
مدنی بیان کرد: بیان این حقیقت امروز بردوش ما است و مسئولیتی بس سنگین که امروز باید به آن به‌درستی بپردازیم.
وی افزود: امروز حفظ تقدیس و زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا بر دوش ما است تا تاریخ آینده از این ایثارگران بزرگ بهره‌مند باشند.
مقام شهدا وصف نشدنی است
حجت الاسلام سید مهدی اندرزگو سخنران ویژه مراسم گرامیداشت روز شهدا، فرارسیدن سالروز تاسیس بنیاد شهید به دستور امام‌خمینی(ره)، ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این مراسم باشکوه معنوی، اظهار کرد: مقام شهدا وصف نشدنی است و مسیری که آنها انتخاب کردند مسیر روشن حقیقت است که باید از آنها الهام بگیریم.
وی افزود: حفظ بیت المال بسیار مهم است، پدرم با آن که امام راحل پولی را داده بودند و حتی اجازه استفاده در شرایط سخت را به پدرم داده بودند اما حتی برای مخفی شدن‌شان از دست ساواک، دست به این پول نبردند.
وی گفت: امیدواریم دولت محترم کاری کند که با وجود وضعیت اقتصادی فعلی شاهد اختلاس در کشور نباشیم و فکری درخصوص رفع مشکلات اقتصادی فعلی کنند.
شهید اندرزگو یکی از شهدای انقلابی سرافراز و پرافتخار بود
حجت الاسلام حسن لزومی در گرامیداشت روز شهید بیان کرد: شهید اندرزگو یکی از شهدای انقلابی سرافراز و پرافتخار بود، این بزرگوار در طول دوران زندگی‌اش از دست ماموران ساواک رژیم ستم‌شاهی همواره آواره شهرهای مختلف بود، چنانچه در همین شهرستان نیز در آلوئک مشغول کشاورزی شد ولی در خفا فعالیت سیاسی خود را رها نکرد. متاسفانه این روحانی مبارز در روز 19 ماه رمضان سال 57 قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به شهادت رسید.
لزومی اظهار کرد: برگزاری اینچنین مراسم‌ها، وظیفه مسئولان است. مسئولان آگاه باشند که حتی یک لحظه هم نباید از رسیدگی به خانواده شهدا غافل شوند، چون اگر امروزه موفقیتی حاصل می شود همه از خون شهدا و پایداری خانواده‌های آنان است.امام جمعه پاکدشت گفت: شهدای جمهوری اسلامی ایران که در دفاع مقدس جان سپردند، نمونه‌ای بی‌نظیر در جهان هستند و در ادامه مسیر نورانی دفاع مقدس هم شهدای مدافع حرم قرار می‌گیرند. اینگونه شهادت‌ها را می‌توان برابری با مقام شهدای جنگ‌های بدر، احد، خندق و خبیر قرار داد و جایگاه‌­شان را با 72 تن صحرای کربلا در پیشگاه خداوند متعال یکی دانست. وی در پایان متذکر شد: خانواده شهدا امروز الگوی ملت ایران هستند ما سعی داریم در طول سال بازدیدهای زیادی را به‌عمل آوریم تا بیشتر با آنان در ارتباط شویم، چون گاها گرفتاری‌هایی این خانواده‌ها دارند که اگر لب به سخن بگشایند فریادی است به‌سمت آسمان؛ اما همواره آنان با صبر و بردباری خود نشان دادند که لایق عزت و تقدیر هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام