EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین جمعیت هلال احمر استان و خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی منعقد شد.
بر اساس اعلام شهودی، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌شرقی، به‌منظور ارتقا سطح همکاری‌های فی‌مابین و برگزاری دوره‌های آموزشی امدادی و تربیت خبرنگاران بحران و نیز افزایش تعامل جمعیت هلال احمر استان با اصحاب رسانه و مطبوعات، تفاهم‌نامه همکاری مابین جمعیت هلال احمر استان و خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان‌شرقی متعقد شد.
این تفاهم‌نامه بین جمعیت هلال‌احمر به نمایندگی سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و خانه مطبوعات استان به نمایندگی اسد فلاح به‌عنوان رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی منعقد شد.
در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه که صبح روز جمعه ۲۴ اسفند ۹۷ در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات‌های امدادی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی با حضور معاونان جمعیت هلال‌احمر استان و نایب رئیس و بازرس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان برگزار شد، سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی در سخنانی با تجلیل از نقش موثر رسانه‌ها و مطبوعات در شناساندن فعالیت‌های دستگاه‌ها و رساندن پیام‌های لازم به مردم گفت: اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع در هر زمانی مخصوصا در زمان وقوع حوادث تاثیر مهمی در ایجاد آرامش مردم داشته و از پخش شایعات جلوگیری می‌کند.
وی ادامه داد: مردم از طریق رسانه‌ها می‌توانند با وظایف دستگاه‌ها و نهادهای خدمت‌رسان آگاه شوند.
کنعانی تصریح کرد: آشنایی مردم با جمعیت هلال‌احمر در گرو همت رسانه‌ها، اصحاب قلم و مطبوعات است و در این راه دست یاری به‌طرف اهالی قلم و اصحاب مطبوعات دراز کرده از تک تک این عزیزان می‌خواهیم جمعیت هلال‌احمر را در راه نیل به اهداف مقدس خود یاری کنند.
در این مراسم اسد فلاح رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان شرقی طی سخنانی با تقدیر از تلاش‌های نیروهای جمعیت هلال‌احمر در حوادث و سوانح گوناگون اظهار کرد: جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و داوطلب محور بوده و در حوادث و سوانح حضور فعال و پررنگ دارد.
فلاح، ادامه داد: اصحاب رسانه و مطبوعات دوشادوش نیروهای هلال‌احمر در امر اطلاع‌رسانی عملیات‌ها و خدمات عام المنفعه هلال‌احمر نقش‌آفرینی می‌کنند.
فلاح نیروهای هلال‌احمر را افراد خدوم و خدمتگزاری عنوان کرد که در ماموریت‌های کاری گوناگون از حوادث روزمره جاده‌ای و کوهستان‌ها گرفته تا حوادث بزرگ بحران‌زایی از قبیل زلزله و سیل و برف و کولاک در کنار آسیب‌دیدگان بوده و خدمات شایانی را به همنوعان و مصدومان حوادث ارائه می‌کنند.
عضو هیئت مدیره و رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی با استقبال از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با جمعیت هلال‌احمر استان، سطح همکاری جمعیت هلال‌احمر با اصحاب رسانه را مثبت ارزیابی کرد و برای افزایش سطح همکاری‌های فی‌مابین و تشکیل تیم خبرنگاران بحران اعلام آمادگی کرد. مریم خدابخش نائب رئیس و سعید ایریلوزادیان بازرس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان هم در این مراسم با استقبال از گسترش همکاری‌های خانه مطبوعات با هلال‌احمر، مجموعه هلال‌احمر را نهادی پویا دانستند که در حوادث گوناگون همواره پیشگام بوده و خدمات شایانی به مردم حادثه دیده ارائه می کند.
لازم به ذکر است در این تفاهم‌نامه استفاده از پتانسیل همدیگر در پیگیری ماموریت‌های مشترک و برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران بحران و عضویت داوطلبانه خبرنگاران و تشکیل تیم خبرنگاران بحران و برگزاری تورهای خبری و سایر موارد همکاری مورد تاکید قرار گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام