EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 31 اردیبهشت 1398   Tuesday 21 May 2019

سرمقاله

توهُم سعودی‌ها

جلال‏خو ‏ش چهره

اصفهان - بهمن راعی : فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: امنیت مردم در چهارشنبه آخر سال خط قرمز پلیس است و هیچ‌گونه هنجارشکنی از چشم ماموران پنهان نمی‌ماند.
سردار مهدی معصوم در جمع اصحاب رسانه در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: هر فردی که در چهارشنبه آخر سال موجبات خطر، تهدید و تشویش مردم را فراهم کند تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت و خودرو و موتور سیکلت‌های متخلفان نیز تا همان زمان توقیف خواهد شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون 217 هزار عدد انواع موادمحترقه پرخطر و کم خطر در استان کشف شده است افزود: در این راستا 25نفر نیز دستگیر شده‌اند.
وی همچنین به مصدوم شدن چهار نفر در استان به دلیل استفاده از مواد محترقه اشاره کرد و گفت: عمده ناحیه مصدومیت‌ها از سر و صورت و چشم گزارش شده است.
سردار معصوم بیگی افزود: با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته مبنی بر افزایش 30 درصدی مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته به دلیل بازگشایی زاینده رود، نیروهای بیشتری از مرکز کشور به استان گردشگری اصفهان اعزام می‌شوند.
وی یادآور شد: بر این اساس پلیس با اشراف کامل مسائل مربوط به حوزه ترافیکی درون و برون شهری و همچنین پیشگیری از وقوع جرم و سرقت را در ایام نوروز کنترل و مدیریت می‌کند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان به مسافران توصیه کرد که سفرهای خود را با هدف و شعار مسافر مسئول، سفر لذت بخش آغاز کنند تا با خاطری ایمن به همراه خانواده خود ایام زیبای بهار را سپری کنند.
سردار معصوم بیگی با اشاره به آمار بالای تصادفات فوتی در استان گفت: ماهانه حدود 91 نفر به اندازه سقوط یک هواپیمای مسافربری و روزانه سه نفر بر اثر حوادث ترافیکی در جاده‌های درون و برون شهری جان باختند. وی پرحادثه‌‌ترین جاده در استان اصفهان را آزاد راه کاشان عنوان کرد و گفت: در این راستا با همکاری پلیس، استانداری، راهداری و فرمانداری‌های مرتبط به دنبال برقراری محور ایمن در این جاده هستیم که به این منظور 20 ایستگاه توقف و استراحت برای رانندگان در این مسیر ایجاد می‌شود. سردار معصوم‌بیگی همچنین جاده‌های میمه - دلیجان و آزادراه نطنز - بادرود را از دیگر مسیرهای پرحادثه و تصادف خیز استان عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته 14 درصد تصادفات در آزادراه، 26 درصد بزرگراه و 28 درصد در راه‌های اصلی صورت گرفته و همچنین 56 درصد تصادفات در جاده در روز و 44 درصد در شب رخ داده است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: بیشترین خودروهای تصادفی شامل پژو با 28 درصد و پراید با 26 درصد گزارش شده است.
سردار معصوم‌بیگی با تاکید بر اینکه بیشترین تصادف در جاده‌ها در بازه زمانی 14 تا 18 رخ داده است افزود: عمده دلیل تصادف در جاده‌ها شامل بی توجهی به جلو 47 درصد، عدم کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت غیرمجاز 21 درصد، رعایت نکردن حق تقدم 10 درصد و تغییر مسیر ناگهانی چهار درصد بوده است.
وی در ادامه از کشف و ضبط بیش از 34 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است.
وی یادآور شد: در این راستا 179 باند تهیه و توزیه مواد مخدر شناسایی و بیش از 23 هزار نفر از قاچاقچیان، عمده و خرده فروش و معتادان متجاهر دستگیر شدند.
سردار معصوم‌بیگی همچنین با اشاره به افزایش 151 درصدی میزان جرایم فضای مجازی در استان گفت: در حوزه پلیس فتا کماکان با رشد جرایم مواجه هستیم و بیشترین فراوانی جرم در فضای مجازی مربوط به برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم است. وی کلاهبرداری یارانه‌ای را دومین جرم و انتشار فیلم‌های خصوصی را سومین جرم در حوزه فضای مجازی عنوان کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام