EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 26 مرداد 1398   Saturday 17 August 2019

سرمقاله

مردم می‏پرسند کی نوبت آواربرداری داخلی است؟

محمدعلی وکیلی

معاون سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز روند آماده‌‌سازی و اجرای عملیات احداث ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار واحد مسکونی از محل صندوق‌های زمین و ساختمان در سال آینده خبر داد.
به گزارش مهر، محمود محمودزاده با بیان اینکه در حوزه جلب مشارکت‌ها و سرمایه‌‌گذاری‌های مردمی در بخش ساختمان، اتفاق خوبی در حال رخ دادن است، گفت: این اقدام تحریک بازار تولید و تقاضا را در پی دارد. در این بخش، یکی از فعالیت‌های مورد نظر، جمع‌‌آوری سرمایه‌های خرد در قالب صندوق‌های زمین و ساختمان از طریق سازوکار بازار سرمایه است.
وی با بیان اینکه برای ورود سازمان ملی زمین وش مسکن به عنوان یک دستگاه دولتی به بخش صندوق‌های زمین و ساختمان، ایرادات قانونی وارد شده، افزود: در فاز اول عملیاتی در حال مذاکره فشرده با استان‌ها هستیم که از سال آینده به صورت ماهانه در هر استان فراخوان‌های عمومی را انجام دهیم و پروژه‌های متعدد و متنوعی را در حوزه‌های مسکونی، آماده‌سازی، خدماتی و تجاری در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان راه‌اندازی کنیم تا جذب سرمایه‌گذار خصوصی با هدف تحریک سمت عرضه در صنعت ساختمان، به نتیجه برسد. محمودزاده با بیان اینکه در حوزه خدماتی، قرار است عمدتاً به صنعت گردشگری، هتل‌سازی و… پرداخته شود، ادامه داد: در بخش مسکونی نیز به دنبال احداث واحدهای مسکونی میان و ارزان قیمت برای اقشار متوسط به پایین هستیم بنابراین با صندوق‌های زمین و ساختمان در تلاشیم تا نیازهای خدماتی، مسکونی و تجاری استان‌ها را برطرف کنیم. در حال حاضر در مرحله شناسایی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری هستیم که به نظر می‌رسد اگر با همین روند پیش برویم، می‌توانیم در بخش مسکونی به منابع مالی حجیمی برای احداث تعداد زیادی واحد مسکونی از طریق صندوق‌های زمین و ساختمان دست یابیم که تاثیر جدی در صنعت مسکن‌سازی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین محاسن صندوق‌های زمین و ساختمان تبدیل شدن آنها به عنوان محلی برای جمع آوری سرمایه‌های خرد است، اظهار کرد: این صندوق‌ها تحول بزرگی در صنعت ساختمان ایجاد می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام