EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

با سپری کردن هفته آخر لیگ برتر کارشناسان تیم منتخب لیگ در سالی که گذشت را انتخاب کردند.
سال 1397 برای فوتبال داخلی ایران مانند همه سال ها با جذابیت و فراز و نشیب های زیادی همراه بود. دو جام اصلی فوتبال ما در بهار 1397 به سرخابی های پایتخت رسید تا لیگ برتر و جام حذفی نصیب این دو تیم شود.
به گزارش ورزش سه، در فصل جدید فوتبالی اما اتفاقات به شکل دیگری رقم خورد و تیم های شایسته دیگری مانند تراکتورسازی، سپاهان و پدیده خود را در کنار دو غول پایتخت مطرح کردند و رقابت جذاب و نزدیکی را در فوتبال باشگاهی ما رقم زدند تا تیم منتخب لیگ برتر ایران در اختیار این تیم ها باشد.
دروازه بان
علیرضا بیرانوند(پرسپولیس): دروازه بان اول مطمئن این روزهای فوتبال ایران یکی از طلایی‌ترین سال های خود را سپری کرد و در کنار موفقیت های فراوان در سطح بین المللی و ثبت لحظات ماندگار، بیرانوند با پرسپولیس در لیگ برتر ایران کسب دوباره قهرمانی لیگ را جشن گرفت و البته توانست در این قهرمانی چهره ای تاثیر گذار و پر رنگ باشد.
خط دفاع
وریا غفوری(استقلال): غفوری که همچنان بهترین گلزن استقلال در لیگ هجدهم است در سمت راست خط دفاعی این تیم یکی از بهترین سال های دوران فوتبال خود را پشت سر گذاشت. وریا که با اعتماد کی روش پست های متفاوتی را تجربه کرده بود، در سمت راست خط دفاعی برای استقلال در لیگ و جام حذفی نمایش های بسیار خوبی داشت و توانست در موفقیت های این تیم نقش آفرینی کند.
سید جلال حسینی(پرسپولیس): معمار بهترین خط دفاع لیگ در فصل گذشته امسال هم برای پرسپولیس خوش درخشید تا بی توجه به شرایط سنی همچنان سید جلال از بهترین های فوتبال ایران باشد. حسینی که در دفاع عملکردی بی نقص داشته، با گل های تاثیر گذار خود نیز بارها به تیم برانکو کمک کرد تا جریان مسابقه به سود تیم پرسپولیس تغییر کند.
روزبه چشمی(استقلال): بازیکن تاثیر گذار آبی‌ها در قلب خط دفاعی فصل گذشته در کنار سید مجید حسینی برای استقلال درخشید و امسال نیز در مرکز خط دفاعی همواره مهره ای کلیدی برای تیم شفر بوده است. چشمی هر چند در مقطعی از فصل در مرکز زمین به میدان رفت اما حضور در ترکیب دفاعی استقلال همواره باعث استحکام خط دفاعی آبی ها شده است.
احسان حاج صفی(تراکتورسازی): حاج صفی که همواره از مهره های کلیدی لیگ برتر ایران بوده، در بازگشت دوباره به فوتبال ایران توانست درخشش خود را با پیراهن سرخ رنگ تراکتورسازی ادامه دهد.احسان در سمت چپ خط دفاعی تراکتورسازی در لیگ هجدهم مهره ای تاثیر گذار و کلیدی بود و همواره توانست با نفوذ های خود اثر مثبتی در حملات تراکتورسازی داشته باشد.
خط میانی
احمد نوراللهی(پرسپولیس): احمد با پیراهن پرسپولیس دوباره همان بازیکنی است که حضور و یا عدم حضور او در نتیجه گیری قرمزها موثر بود. نوراللهی که با تصمیم برانکو حضور در پست های مختلف را تجربه کرده، در تیم پرسپولیس روز های خوبی را در اکثر روزهای سال 1397 سپری کرد و ضمن قهرمانی در لیگ برتر، یکی از بهترین های تیم پرسپولیس در این مسیر بود.
اشکان دژاگه(تراکتورسازی): بعد از آن روزهای سخت در انگلستان و سفر توریستی به روسیه کمتر کسی انتظار داشت تا دژاگه بتواند در فوتبال ایران که با استانداردهای دوران حرفه ای دژاگه فاصله داشت، روزهای درخشانی را ببیند. اتفاقی که در هفته های اول نیز رخ داد اما با گذشت زمان و شروع دوران تقوی در تراکتورسازی اشکان تبدیل به ستاره ای فراتر از انتظارات شد. هفته به هفته دژاگه به فرم ایده آل خود نزدیک تر شد و دردیدارهای کلیدی توانست ورق را به سمت تبریزی ها برگرداند.
فرشید اسماعیلی(استقلال): اگر عملکرد سینوسی را بزرگترین ایراد اسماعیلی در سال 96 می دانستید، فرشید در سال 1397 چهره ای متفاوت نسبت به گذشته داشت و تقریبا در اکثر مسابقات ستاره ای درخشان در تیم شفر بود که غیبت او کاملا محسوس بود و به چشم می آمد.
اسماعیلی هر چند در تورنمنت های بزرگ ملی غایب بود اما در مسابقات داخلی برای استقلال خوش درخشید و گل ها و پاس گل های او کمک زیادی به تیم شفر و آبی پوشان کرد تا آنها بتوانند به ویژه در مقاطع ابتدایی فصل از بحران فرار کنند.
مهدی ترابی(سایپا-پرسپولیس): مهدی ترابی با تکنیک ناب و سبک بازی منحصر به فرد خود در سال گذشته توانست با درخشش در ترکیب سایپا پایه گذار اصلی کسب سهمیه آسیایی برای نارنجی‌پوشان باشد و عملکرد او به اندازه‌ای درخشان بود که شانس حضور در اردوی تیم ملی را داشته باشد. هر چند ترابی هنوز نتوانسته روند گلزنی های خود را در پرسپولیس آغاز کند اما حضور او در کنار نمایش های با کیفیت باعث شده تا مهره‌ای کلیدی در ترکیب پرسپولیس باشد.
امین قاسمی نژاد(پدیده): پدیده لیگ را با درخششی غیر قابل انتظار آغاز کرد و در میان این تیم درخشان و یکدست یک نفر جلوتر از دیگران توانست نام خود را مطرح کند. امین قاسمی نژاد که به عنوان وینگر در تیم گل محمدی حضور داشت، روزهای درخشانی را در این تیم سپری کرد تا پدیده بتواند نیم فصل اول را به عنوان مدعی قهرمانی به پایان برساند. ارسال 5 پاس گل و نمایش های خوب این بازیکن با پیراهن پدیده منتج به این شد تا این بازیکن نماینده پدیده در ترکیب تیم منتخب باشد.
مهاجم
علی علیپور(پرسپولیس): آقای گل قرمزها در سالی که گذشت و سال جاری بی کمترین چالشی در پست مهاجم اول این تیم قرار می گیرد. علیپور در سال های اخیر به اندازه ای موفق و درخشان بود که بدون هیچ ابهامی در این تیم قرار می گیرد.
مهاجم آماده این روزهای پرسپولیس که به خوبی از موقعیت ها استفاده می کند و تقریبا در تمامی چالش ها پیروز است، مهره ای غیر قابل جانشین در ترکیب پرسپولیس است و امسال را در شرایطی به پایان رساند که با درخشش در ماه های اخیر دوباره مدعی عنوان آقای گلی است و در کنار کی روش استنلی در صدر جدول گلزنان حضور دارد.
قهرمانی قرمزها در لیگ برتر شاید بیش از هر عامل دیگری به فرم خوب این بازیکن بستگی دارد و قطعا ادامه این روند علیپور می تواند برانکو به هت‌تریکی تاریخی برساند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام