EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019

سرمقاله

عیدی برای زدودن ناهنجاری‏ها و تهدیدها

سیده فاطمه ذوالقدر

استقلال با کسب 56 امتیاز در دیدارهایی که در سال 97 در لیگ (لیگ هفدهم و هجدهم) برگزار شده بین تیم‌های لیگ برتری بهترین عملکرد را داشته است.
به گزارش وب سایت نود، با برگزاری دو دیدار در روز یکشنبه رقابت‌های لیگ در سال 97 به پایان رسید.سال 97 با انجام 5 هفته پایانی لیگ هفدهم آغاز شد و این رقابت‌ها در هجدهمین دوره برگزاری تا هفته بیست و دوم دنبال شد.
استقلال تهران هر چند که در سال 97 موفق به قهرمانی در لیگ نشد و سال را با صدرنشینی به پایان نرساند ولی با کسب 13 امتیاز در لیگ هفدهم و 43 امتیاز در لیگ هجدهم با مجموع 56 امتیاز بهترین تیم سال 97 از نظر امتیازگیری است.این تیم بهترین خط دفاع و حمله در سال 97 را از آن خود کرد و بیشترین تعداد برد و کمترین تعداد باخت (مشترک با پرسپولیس) را به نام خود ثبت کرد.
پس از استقلال، رقیب دیرینه این تیم پرسپولیس قرار دارد.پرسپولیس در سال 97 برای دومین فصل پیاپی قهرمان شد و سال را با صدرنشینی وبیشترین میانگین امتیاز به پایان رساند ولی از نظر مجموع امتیاز ضعیف‌تر از استقلال کار کرد و با 52 امتیاز در رده دوم جای گرفت.
تراکتورسازی و پدیده نیز که در این فصل روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند در رتبه‌های سوم و چهارم هستند.سپاهان اصفهان که این فصل به روزهای اوج خود بازگشته است و با یک بازی کمتر صدر جدول این فصل را از دست داده است در رده پنجم جای دارد.سپاهان در هفته‌های آخر فصل گذشته روزهای کابوس واری را پشت سرگذاشت و در 5 بازی فقط 2 امتیاز کسب کرد تا علی‌رغم نمایش خوب در این فصل رتبه مناسبی در جدول سال 97 کسب نکند.
ضعیف‌ترین تیم‌های سال 97 دو تیم نفت تهران و سیاه جامگان مشهد بودند که در 5 بازی آخر لیگ هفدهم امتیازی کسب نکردند و به دسته پایین‌تر سقوط کردند.نفت مسجد سلیمان که در این فصل به لیگ برتر صعود کرده در شانزدهم جای دارد و بالاتر از آن سپیدرود قرار دارد که بدترین تیم لیگ هجدهم محسوب می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام