EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019

سرمقاله

عیدی برای زدودن ناهنجاری‏ها و تهدیدها

سیده فاطمه ذوالقدر

لایحه بودجه ۹۸ شهرداری صباشهر با ۷۰ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ مصوب شد.
شهردار صباشهر با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ این شهر بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان بود، گفت: پیش‌بینی بودجه شهرداری صباشهر برای سال ۹۸ با ۷۰ درصد افزایش به ۵۴ میلیارد تومان خواهد رسید.
امیر کریمی تصریح کرد: تنها ۳۷ درصد اعتبارات سال آینده به هزینه‌های جاری شهرداری اختصاص دارد و با توجه به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های شهری و اجرای پروژه‌ها؛ ۶۳ درصد درآمدها به بخش عمرانی تزریق خواهد شد.
مدیریت شهری صباشهر همچنین در ادامه گفت: سرانه عمرانی صباشهر به ازای هر نفر بالغ بر ۶۴۱هزار تومان است و این میزان سرانه، یکی از بالاترین سرانه‌های عمرانی سال ۹۸ در بین شهرهای استان تهران خواهد بود که این امر بیانگر عزم جدی و رویکرد جهادی مجموعه شورا و مدیریت شهری برای ایجاد تحولات نوین و ارائه خدماتی ماندگار برای شهروندان عزیز در صباشهر است.
این مسئول در ادامه به برخی پروژه‌های شاخص عمرانی شهرداری صباشهر در سال ۹۸ نیز اشاره کرد و اظهار کرد: اولین اقدام پیگیری اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح ورودی صباشهر خواهد بود که با این مهم خیلی از مشکلات از جمله کاهش ترافیک و حوادث خطر آفرین، جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی و ساماندهی ورودی شهر صباشهر ره به دنبال خواهد داشت.
وی از احداث و بهره برداری از بزرگ‌ترین استخر غرب استان تهران نیز سخن به میان آورد و در تکمیل این خبر افزود: شهر صباشهر به دلیل وجود جمعیت جوان و پویا و نبود تجهیزات ورزشی و فضای های تفریحی ساخت این مجموعه از نیاز های اساسی شهروندان محسوب می شد که ما در نظر داریم با سرعت هرچه تمام تر این پروژه را در سال 98تحویل مردم خوب و صبور صباشهر دهیم.
کریمی خاطرنشان کرد: احداث مجهزترین سالن چند منظوره ورزشی غرب استان تهران از دیگر پروزه های سال 98 خواهد بود که در دستور کار قرار دارد و امیدواریم به نتیجه برسد.
احداث مدرنترین پارک بحران به مساحت ۵ هکتار، ایجاد دسترسی مستقیم از اتوبان ساوه به صباشهر و تعریض محور قندیشاد، احداث پارک ساحلی ۱۲ هزار متری و پیست دوچرخه سواری کبودین - اسلام آباد، احداث درمانگاه و ایستگاه آتش نشانی در شهرک ویره وتکمیل رینگ شهری شهرک مصطفی خمینی از دیگر اقداماتی است که شهردار صباشهر وعده اجرا و تکمیل آن را در سال آتی به شهروندان داد.
استقرار اولین میزخدمت الکترونیکی در شهرداری های استان تهران در صباشهر
کریمی در خصوص میزخدمت الکترونیکی در شهرداری صباشهر گفت: ما اولین شهرداری در استان تهران هستیم که توانستیم اولین میزخدمت الکترونیکی را در بین شهرداری های استان تهران راه اندازی و خدمات قابل توجهی از این میز خدمت را مردم می گیرند.
وی با اشاره به دستورریاست جمهوری درراستای ارتقاء حقوق شهروندی در نظام اداری، تصریح کرد: طی بخشنامه ای انجام امور در ادارات که از طریق میز خدمت که لازم الاجرا و اجباری شد و با ابلاغ به تمام ادارت و نهادها خصوصا شهرداری ها که ارتباط بیشتری با مردم دارند، ما را برآن داشت که این میز خدمت را در شهرداری صباشهر مستقر و شهروندان به راحتی به خدمات مورد نظر دسترسی داشته باشند.
این مسئول ادامه داد: دراین راستا مجموعه مدیریت شهری شهرداری صباشهر اقدام به برنامه ریزی جهت اجرایی شدن ارائه خدمت به شهروندان از طریق میز خدمت حضوری و الکترونیکی نموده است که اهم این موارد در دوبخش سخت افزاری و نرم افزاری به‌شرح ذیل خواهد بود.
1- تخصیص فضای مناسب و در شان ارباب رجوع جهت ارائه خدمات ازطریق میز خدمت حضوری
2-ساخت و نصب کانترهای میز خدمت حضوری و استقرار در محل مربوطه
3-ایجاد تغییرات در ساختار نیروی انسانی شهرداری و آموزش ایشان درجهت بالا بردن کیفیت خدمات به ارباب رجوع .
4-اقدام به اطلاع رسانی و آموزش‌های مربوطه به مراجعه کنندگان جهت بازبینی و استفاده بهینه از خدمات میز خدمت حضوری و الکترونیکی به نحوی که ارباب رجوع در مراحل بعدی بدون نیاز به مراجعه به شهرداری و از طریق مبادی الکترونیک اقدام به پیگیری موارد مربوطه کند
5-تجهیز اتاق سرورمرکزی و بروزرسانی تجهیزات مربوطه جهت ایجاد بستر مناسب و قابل اطمینان بانک داده های شهرداری
6-با توجه به اینکه شهرداری صباشهر فاقد هرگونه شبکه سخت افزاری رایانه ای بود می‌بایست ابتدای امر اقدامات وسیعی در زمینه ایجاد زیرساخت انجام می گرفت که اجرای شبکه پسیو(passive) شامل کابل کشی طبق آخرین استانداردها نصب تجهیزات متمرکز سازی و ارتباطی جهت اتصال به سرورهای مربوطه
7-اعمال تست نفوذ و ضریب عملکرد شبکه در راستای ارتقاء معیار عملکرد و پاسخگویی .
8-بررسی و تجزیه و تحلیل فرآیندها و خدماتی که شهرداری به ارباب رجوع ارائه می دهد درگام بعدی به‌عنوان دغدغه مدیران شهرداری مطرح شد ودراین راستا به‌عنوان اولین اقدام مکانیزاسیون واحد شهرسازی و واحد های ذی‌ربط در اولویت امر قرارگرفت .
9-جهت کاهش هزینه های مربوطه اقدام به نصب سامانه های مجازی سازی سرورها شد.
10-ایجاد زیر ساخت های ارتباطی و تعریف سطوح مختلف دسترسی برای کاربران شبکه .
11-نصب مجموعه نرم افزارهای اتوماسیون شهرسازی شامل درآمد اصناف و کسب و پیشه، شهرسازی و نوسازی بر روی سرورهای متمرکز.
12-ایجاد سرور اطلاع رسانی مردمی به نحوی که ارباب رجوع در هر مرحله از فرآیند پرونده قادر به پیگیری مسائل مربوطه از طریق درگاه های معرفی شده باشد .
13-ایجاد درگاه ارتباطی مالکین برروی پورتال سرورمربوطه جهت اطلاع رسانی آنلاین به مالک پرونده در زیر سیستم شهرسازی
14-ایجاد درگاه ارتباطی کارکنان به نحوی که جهت تسریع در رسیدگی به پرونده ها ی ارباب رجوع ، کارکنان قادر به دسترسی با ضرایب امنیتی و سطوح خاص به پرونده ها هستند و امورات مربوطه را دراسرع وقت مدیریت می کنند .
15- راه اندازی سامانه اطلاع رسانی مبتنی بر پیامک شهرسازی و اتصال به سرورهای مربوطه به گونه ای که سیستم به‌صورت خودکار مالک را در جریان آخرین روند گردش پرونده قرار می دهد.
کریمی شهردار صباشهر در پایان از تلاش های مجموعه پرسنل مدیریت شهری و شورای اسلامی صباشهر تقدیر و اظهار کرد: در سال آینده این شهرداری در نظر دارد نسبت به گسترش هرچه بیشتر این خدمات در قالب میز خدمت الکترونیک به نحوی که به یکی از شهرداری های شاخص در استان تهران معرفی شود اقدام خواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام