EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019

سرمقاله

اپیدمی فقر

جهانبخش‌محبی نیا

یک نماینده حامی بریگزیت در مجلس عوام بریتانیا روز گذشته ۱۸ مارس گفت «افراد زیادی» در این مجلس با طرح ترزا می مبنی بر تعویق توافق جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالف هستند.
به گزارش یورونیوز به نقل از رویترز، جان ردوود در مصاحبه با رادیو بی‌بی‌سی گفت: «این یک توافق بسیار بد است. شمار قابل توجهی از نمایندگان با من هم عقیده‌اند که نگرانی‌هایی کلی در‌این‌باره وجود دارد و ما نیازی نداریم که به قراردادی الزام‌آور تن دهیم.» در همین حال ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، به نمایندگان هشدار داده است در صورت رد طرح جدید دولت، خروج از اتحادیه ممکن است با تاخیری طولانی مواجه شده و بریتانیا مجبور شود بار دیگر در انتخابات پارلمان اروپا شرکت کند. خانم می این اظهارات را در مقاله‌ای در شماره روز دوشنبه روزنامه دیلی‌تلگراف منتشر کرده است.
نخست‌وزیر بریتانیا برای گذراندن لایحه خود از سد مجلس نیاز دارد که از طرفی ده‌ها مخالف داخلی در حزب محافظه‌کار را متقاعد کند و از طرف دیگر رضایت نمایندگان حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی، شریک دولت در کابینه ائتلافی را به دست آورد.
از سوی دیگر جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا گفت که دولت هنوز برای اطمینان از کسب رای نمایندگان کار در پیش دارد و باید تلاشش را برای متقاعد کردن مجلس عوام دوچندان کند. هانت که برای اجلاس سران اتحادیه به بروکسل آمده گفت: «خطر خروج بدون توافق دست‌کم تا جایی که مربوط به مجلس می‌شود کاهش یافته، با این حال خطر فلج کارها به دلیل بریگزیت باقی است.» انتظار می‌رود ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه این هفته طرح پیشنهادی خود برای خروج از اتحادیه اروپا را به رای بگذارد. دو طرح قبلی پیشنهادی خانم می در مجلس عوام به ترتیب با ۲۳۰ و ۱۴۹ رای مخالف رد شده بودند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام