EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 29 مهر 1398   Monday 21 October 2019

سرمقاله

جراحی از سر اجبار

ژوبین صفاری

اخیرا تصاویری پتنتی از یک کوپه‌ مرموز تویوتا در فضای مجازی منتشر شده بود و به نظر می‌رسید این محصول در واقع یک خودروی واقعی است.
این خودروی مرموز تویوتا لا کوپه نام داشته و در نائوشیمای ژاپن به نمایش درآمده است. البته به نظر می‌رسد این خودرو بسیار قدیمی‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم.
این موضوع کمی عجیب است زیرا چیز زیادی درباره‌ خودرویی که قبلا در گینزا سونی پارک ژاپن به نمایش درآمده بود نمی‌دانیم و تنها پس از اندکی جست‌وجو در گوگل می‌توانیم اطلاعاتی از آن کسب کنیم. حتی پس از بررسی چندین سایت خبری بازهم دست‌خالی بازگشتیم.
اگرچه چیز زیادی درباره‌ این خودرو نمی‌دانیم اما می‌توان گفت لا کوپه یک کانسپت دو در است که ظاهر قابل‌ستایشی دارد. در این بخش می‌توانیم چراغ‌های جلوی متمایزی را تشخیص دهیم که توسط دیلایت‌های شیکی احاطه شده‌اند.
این خودرو همچنین از اسپویلر لبه‌ای جلو بهره برده و نشان تویوتا نیز با عناصر آبی‏رنگ در آنجا دیده می‌شوند. تویوتا از این لوگو برای محصولات هیبریدی خود استفاده می‌کند بنابراین حدس می‌زنیم این کانسپت نیز قوای محرکه‌ دوستدار محیط‌‏زیستی داشته باشد.
اگرچه نیمه‌ جلویی خودرو نسبتا سنتی و مرسوم طراحی شده اما نمای عقبی کاملا منحصربه‌فرد است. در این بخش تقریبا ظاهر بخش جلو تکرار شده اما چراغ‌های جلو و کاپوت جای خود را به چراغ‌های متفاوت و صندوقی طویل داده‌اند. پانل‌های بدنه‌ کشیده شده و سقف مشکی خمیده از دیگر ویژگی‌های لا کوپه هستند.
تصاویری از کابین در دسترس نیست اما در همین تصاویر معدود هم می‌توان دو صفحه‌نمایش دیجیتالی گرد را تشخیص داد. یکی از صفحات نمایش برای نمایش سرعت و میزان سوخت به‌کار می‌رود و صفحات دیگر نیز دنده گیربکس و میزان شارژ باتری را نشان می‌دهد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام