EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 29 مهر 1398   Monday 21 October 2019

سرمقاله

جراحی از سر اجبار

ژوبین صفاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رونق تولید را نباید مترادف با احیای واحدهای بحران‌دار بدانیم، تاکید کرد: بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی مشکلی ندارند.
به گزارش ایلنا، رضا رحمانی با اشاره به افزایش اهمیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۸ گفت: مهم‌ترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است که هم قانون به صراحت بر ماهیت و فعالیت آن تاکید کرده و هم دستگاه‌های مهم در آن عضو هستند. وی با بیان اینکه مهم‌ترین رکن در اثرگذاری ستاد تسهیل، انگیزه کارکنان و مدیران آن است، اظهار کرد: ستاد تسهیل باید از دستگاه‌های دیگر همچون قوه قضائیه نیز برای حضور در جلسات دعوت و اینجا را به ستادی پای کار برای تولید تبدیل کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مدیریتی برای بهبود جایگاه ستاد تسهیل، تصریح کرد: در اجرای مصوبات مشکلاتی وجود دارد و به‌طور کلی کار در ستاد سخت است، از این‌رو، کسانی باید در ستاد به کار گرفته شوند که از انگیزه کافی برخوردارند. رحمانی با اشاره به ظرفیت بالای تولید در کشور خاطرنشان کرد: به همراه وزیر کشور نامه مشترکی به سران سه قوه درباره مشکلات تولید نوشتیم که آنها تاکید کردند هر کجایی نیاز به اصلاح قوانین است به ما منتقل کنید. رحمانی با بیان اینکه دشمن تصور می‌کرد صنعت در سال ۹۷ تعطیل می‌شود و در داخل نیز برخی چنین باوری داشتند، یادآور شد: به لطف خداوند و تلاش‌هایی که صورت گرفت، صنعت همچنان فعال است و ما نیز برای سال ۹۸ باید تلاش کنیم ضمن حفظ وضع فعلی تولید در جاهایی که امکان توسعه وجود دارد، اقدام کنیم. وی با تاکید بر فراهم کردن امکانات لجستیکی عنوان کرد: اگر برای ما صادرات میوه مهم است، باید امکانات حمل و نقل و نگهداری، بسته‌بندی و… را فراهم کنیم. بانک‌ها و وزارت اقتصاد برای سال رونق تولید باید حضور قوی در ستاد تسهیل داشته باشند و به چرخه تولید کمک کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام