EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

پژو سبد محصولات بسیار قوی و نسبتا جوانی دارد اما به همین حد اکتفا نخواهد کرد و به‌روزرسانی محصولاتش را ادامه خواهد داد. تاکید این خودروساز فرانسوی روی تکنولوژی‌های الکتریکی‏سازی خواهد بود. نسل جدید پژو 208 با پیشرانه‌ الکتریکی در دسترس خواهد بود و مدل‌های 508 و 3008 نیز می‌توانند با قوای محرکه‌ پلاگین هیبریدی عرضه شوند؛ اما اوضاع محصولات پرفورمنس آتی همچون 308 GTI چگونه خواهد بود؟
ژان فیلیپ ایمپاراتو رئیس پژو در مصاحبه با اتونیوز درباره‌ این هاچبک داغ سخن گفته و اعلام کرده محصولات اسپرت سنتی همچون 308 GTI به دلیل قوانین آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر ناپدید خواهند شد. او گفته است: «پرداخت 10 هزار یوروی اضافی (از بابت جریمه‌های آلایندگی) روی هر خودرو روش مناسبی برای تغییر به سمت خودروهای پاک‌تر نیست. شما می‌توانید خودرویی با سواری هیجان‌انگیز داشته باشید که درعین‌حال به قوای محرکه‌ الکتریکی‏شده هم احترام می‌گذارد». به عبارت دیگر، اگر نسل بعدی 308 GTI به‌صورت الکتریکی‏شده عرضه شود نباید سورپرایز شویم. ظاهرا این خودروساز فرانسوی امسال و به‏خاطر قوانین آلایندگی تولید مدل‌های 308 GT و 308 GTI را خاتمه خواهد داد و مدیر پژو نیز می‌خواهد محصولات اسپرت آتی قوای محرکه پاک‌تری داشته باشند. پژو قدم‌های اولیه در این زمینه را با کانسپت پژو اسپرت 508 برداشته است. این خودروی پلاگین هیبریدی شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.3 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعتی دارد. این خودرو وارد خط تولید خواهد شد.
کانسپت e-Legend هم دیگر خودروی هیجان‌انگیز پژو است. اگرچه برخی خبرها نشان می‌دهند احتمال تولید این خودرو در صورت تقاضای کافی وجود دارد اما مدیر پژو دراین‌باره مطمئن نیست. ایمپاراتو خاطرنشان کرده است: «واضح است که ما بازخورد فوق‌العاده‌ای برای e-Legend دریافت کردیم. ما در آینده برای تولید این خودرو تصمیم خواهیم گرفت اما من ترجیح می‌دهم سرمایه‌ شرکت را به‏جای e-Legend روی دگرگونی محصولات صرف کنم. پیداکردن 20 هزار مشتری که بهایی حدود 80 هزار یورو برای یک خودرو پرداخت کنند خیلی آسان نیست».
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام