EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 02 مرداد 1398   Wednesday 24 July 2019

سرمقاله

ترامپ انگلیسی و چند نکته

محمدرضا ستاری

معاون اول رئیس‌جمهوری، اولویت نخست دولت در مدیریت بحران ناشی از سیل را پرداخت هزینه خسارات، تعمیر و ساخت مسکن برای مردم سیل‌زده عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در دومین جلسه نحوه تامین منابع مالی برای جبران خسارات سیل در هفته جاری، اظهار کرد: تامین اسباب و وسایل زندگی مردم نیز از اولویت‌های مهم است که دولت آن را در دستور کار خود دارد و باید در زمانی کوتاه پرداخت کرد. معاون اول رئیس‌جمهوری با یادآوری اینکه کسب و کار مردم نیز در مناطق سیل‌زده دچار آسیب و خسارت شده است، خاطرنشان کرد: کسب و کار مردم در مناطق سیل‌زده به خصوص در بخش کشاورزی متحمل خسارات زیادی شده است، این خسارات نیز باید در کوتاه‌ترین زمان حداکثر طی دو ماه جبران شود. جهانگیری با تاکید بر اینکه پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت باید به سرعت به مردم مناطق سیل‌زده پرداخت شود، افزود: دولت مطابق تاکید مقام معظم رهبری تمرکز اصلی خود را بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بودجه معطوف کرده است و تا جایی که امکان داشته باشد از محل بودجه، هزینه‌های خسارات را تامین خواهد کرد اما چنانچه لازم باشد با موافقت رهبری از منابع صندوق توسعه ملی نیز استفاده خواهد کرد.
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به مصوبه جلسه روز شنبه که مقرر شد رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی گزارش ظرفیت‌های مالی بودجه را برای جبران خسارات سیل ارائه کنند، تاکید کرد: با توجه به اعلام ظرفیت‌های قانونی بودجه سال 98 و تسهیلات قرض‌الحسنه که در این جلسه اعلام شد، چنانچه کسری وجود داشته باشد از ظرفیت‌های دیگر از جمله صندوق توسعه ملی استفاده خواهد شد که بخش اصلی خسارت مردم در دو ماه آینده پرداخت شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام