EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی بدعتی خطرناک و بحران‌ساز در عرصه بین‌المللی است، گفت: این اقدام آمریکا نشان می‌دهد که حقه تحریم ایران ناکارآمد شده است و سلاح تحریم قابلیت شلیک به هدف را از دست داده است.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی در جلسه علنی نوبت عصر روز سه‌شنبه و در جریان بررسی کلیات طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا گفت: ما حمایت قاطع از این طرح را اعلام می‌کنیم.
وزیر دفاع ضمن تشکر از اهتمام یکپارچه و هوشمندانه و بهنگام مجلس در حمایت از سپاه اظهار کرد: رویکرد تقویمی و گفتمانی شفاف و قاطع برای صیانت از امنیت ملی و دفاع همه جانبه و کارآمد در برابر سیاست‌های خصمانه بی‌ثبات‌ساز و مداخله‌گرایانه دولت آمریکا و شبکه‌های تروریستی تحت حمایت او وجود دارد. آمریکا سپاه را به عنوان سازمان تروریستی قرار داد، اما در مقابلش اراده ملی و مردمی در صیانت از این نهاد انقلابی صورت گرفت که جای تشکر دارد.
امیر حاتمی با بیان اینکه توطئه‌های شیطان بزرگ در 40 سال گذشته علیه استقلال، تمامیت ارضی و نظام و انقلاب اسلامی بوده است، گفت: البته همواره پیروزی قاطع طبق نصرت خداوند با ملت ایران بوده است. شیطان بزرگ توطئه‌ای را علیه ما به راه انداخته که سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده که قطعا این توطئه هم با شکست مواجه می‌شود. کارنامه توطئه‌های آمریکا ضد ملت ایران شاخص مهمی است که در آن می‌توان به خوبی به نقاط قوت ایران پی برد.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح از جمله سپاه در کنار ارتش قرار دارد که قطعا همان‌طور که تحریم‌های پیش‌رو نتیجه معکوس داشت و باعث ارتقای قدرت ایران در ابعاد مختلف به خصوص بعد دفاعی شد، موضوع اقدام آمریکا درباره سپاه هم با شکست مواجه می‌شود. سپاه نهاد پرافتخاری است که در کنار ارتش و سایر نیروها در حفظ امنیت و استقلال کشور و حمایت از مردم منطقه نقش موفقی داشته و مشخص است که آمریکا از این موضوع عصبانی است.
وزیر دفاع تاکید کرد که باطل‌السحر این تصمیم آمریکا علیه سپاه، فقدان منطق و مشروعیت قانونی آن و نقض اصول مصرح و قوانین بین‌المللی چون سپاه بخشی از حاکمیت ایران است که این اقدام آمریکا بدعتی خطرناک و بحران‌ساز در محیط بین‌المللی به‌شمار می‌آیید.
امیر حاتمی ادامه داد: استیصال آمریکا در قانع کردن مجامع بین‌المللی و پایان یافتن شعبده‌های افزایش تحریم را می‌توان در اقدام آمریکا علیه سپاه دید و این نتیجه را گرفت که حقه تحریم ایران ناکارآمد شده و دیگر چرخه تحریم کارایی ندارد.
وزیر دفاع در پایان گفت: تحریم‌های آمریکا ظرف دو سال گذشته و همچنین خروج از برجام و توطئه تروریست خواندن سپاه همه بیانگر این واقعیت است که سلاح تحریم قابلیت شلیک به هدف را از دست نداده است. با توجه به تمامی این شرایط ما ضمن تاکید بر لزوم انجام اصلاحات جدی موافقت و حمایت قاطع از این طرح را اعلام می‌کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام