EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 31 تیر 1398   Monday 22 July 2019

سرمقاله

قدرت هدف نیست

علیرضا صدقی

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و تشدید تحریم‌ها، ساخت خودروهای پرتیراژ قدیمی همچون پژو 405 و پراید همچنان در دستور کار است و این موضوع تا زمان برداشته شدن تحریم ها ادامه خواهد یافت.
محمدرضا نجفی‌منش، افزود: اکنون خودروسازان بزرگی نظیر رنو و پژو پشت درهای ایران منتظرند تا به محض برداشته شدن تحریم‌ها دوباره به بازار کشورمان بازگردند. اولویت امروز صنعت خودرو و قطعه‌سازی باید ارتقای داخلی‌سازی باشد. نجفی‌منش تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 98 را ناممکن ندانست، اما آن را مشروط به تامین شدن چند عامل اساسی عنوان کرد.
این مقام صنفی، نخستین شرط برای تحقق این هدف را تعدیل قیمت قطعات عنوان کرد، زیرا به اعتقاد وی قطعه‌سازان علاوه بر افزایش قیمت مواد اولیه، با افزایش 45 درصدی هزینه‌های کارکنان در سال جدید مواجه اند.
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور خواستار آن شد تا پرداخت مطالبات قطعه‌سازان نیز حداکثر یک ماهه انجام شود، زیرا قطعه سازان مزیت خرید اعتباری را از دست داده‌اند و باید مواد مورد نیاز خود را نقدی خریداری کنند.
نجفی‌منش، همچنین تسهیل در تامین قطعات و مواد مورد نیاز از منابع داخلی و خارجی را خواستار شد تا فرآیند تولید، زمانبر و فرسایشی نشود. وی یادآور شد: برای تامین مواد خارجی مورد نیاز که امکان تولید داخل آنها وجود ندارد، هرچند تامین بخشی از آنها به استان‌ها واگذار شده، اما هنوز زمانبر است و برای تخصیص ارز آن از سوی بانک مرکزی مشکل وجود دارد؛ همچنین قطعه‌سازان خواهان آن هستند که تامین مواد داخلی نیز بیش از یک هفته به طول نینجامد. نجفی‌منش در ادامه به 2 تا چهار برابر شدن قیمت مواد اولیه مورد نیاز نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این شرایط تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان باید دست‌کم 2 برابر شود و بانک‌‌ها نیز در اعطای این تسهیلات وثیقه‌های جدید مطالبه نکنند. برخی دیگر از مطالبات قطعه‌سازان از سال گذشته حل نشده باقی مانده که یکی از آنها پرداخت ما‌به‌التفاوت ارزی به نرخ نیمایی است. رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور در ادامه گفت: بیشتر خرید قطعه‌سازان از شرکت‌های خارجی در سال‌های گذشته و پیش از تحریم‌ها به‌طور اعتباری و زمانی که هنوز نرخ ارز 3800 تومان بوده انجام شده و کالاهای تولید‌شده به قیمت‌های مصوب فروخته شده است، اما اکنون دولت پرداخت مابه‌التفاوت ارزی با نرخ نیمایی را خواستار شده که به معنای ورشکستگی قطعه‌سازان است. وی درباره پرداخت تسهیلات ارزی وعده داده شده به قطعه‌‌سازان نیز گفت: در این زمینه بانک مرکزی هرچند حاضر به پرداخت ارز است، اما دریافت آن را 9 ماه بعد به قیمت روز مطالبه می‌کند که در صورت افزایش قیمت ارز به زیان قطعه‌‌سازان خواهد بود.
نجفی‌منش بیان کرد: پیشنهاد قطعه‌سازان، دریافت ریالی این تسهیلات و بازپرداخت آن به همراه سود مربوطه است که تاکنون مورد موافقت قرار نگرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام