EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

با تحویل صدمین دستگاه از خودروی مونو، کمپانی بریگز اتوموتیو (باک) لحظه‌ای مهم را در تاریخ نسبتاً کوتاه 10 ساله‌ خود جشن می‌گیرد.
این خودرو توسط موزه‌ Strojer Samlinge- دانمارک خریداری شده است. در این موزه شاهد برخی خودروهای منحصربه‌فرد دیگر نیز هستیم. از جمله محصولات حاضر در این کلکسیون می‌توان به خودروهای فیلم جیمز باند، محصولات تحت تملک خانواده‌ سلطنتی دانمارک و چندین نمونه از ساخته‌های بوگاتی، کونیگ زگ، مک لارن، لامبورگینی، فراری، استون مارتین، پورشه و… اشاره کرد. مالک این موزه اظهار کرده است: «تمامی خودروهای ما تاریخچه‌ جالبی دارند و باک هم از این قضیه مستثنی نیست. من و خانواده‌ام چندین سال است که این خودرو را دوست داریم و سرانجام صدمین دستگاه آن را وارد کلکسیون خود کرده‌ایم. من هرگز این سطح از کیفیت کربن و رنگ‌های سبز و طلایی را ندیده بودم. ما یک الماس بریتانیایی واقعی را می‌بینیم».
صدمین دستگاه باک مونو که در تاسیسات لیورپول این برند ساخته شده از رنگ بدنه‌ سبز مسابقه‌ای و بدنه‌ای کربنی و نوشته‌ها و تریم طلایی سود می‌برد. پلاک طلایی «شاسی » را نیز می‌توان روی صندلی دید. باقی کابین هم ظاهری مشکی با دوخت‌های طلایی دارد.
نیروبخش این خودرو پیشرانه‌ 4 سیلندر 2.5 لیتری با قدرت 301 اسبی و گشتاور 308 نیوتون‌متری است. شاید قدرت این خودرو زیاد به نظر نرسد اما با وزن 580 کیلویی شاهد نسبت قدرت به وزن 518 اسبی به ازای هر تن هستیم. مونو تنها در عرض 2.8 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز 274 کیلومتر در ساعت است.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام