EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019

سرمقاله

عیدی برای زدودن ناهنجاری‏ها و تهدیدها

سیده فاطمه ذوالقدر

نشست دوجانبه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه در ساری
با هدف تبادل دانش و تجربه در زمینه‌های تحقیقاتی، علمی و پژوهشی و بسترسازی برای همکاری در زمینه علوم پزشکی، نشست دوجانبه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه پواتیه فرانسه در ساری برگزار شد و دو طرف در زمینه توسعه بسترهای همکاری های علمی و تحقیقاتی بحث و تبادل نظر کردند.
عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست ضمن اشاره به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مازندران به رویکرد گسترش روابط بین المللی دانشگاه اشاره کرد و برگزاری اینگونه نشست ها را زمینه ساز اجرایی شدن تفاهم‌نامه فی مابین دانست و افزود : بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته ، امکان همکاری اساتید در تمامی حوزه های علوم پزشکی فراهم شده و امیدواریم در آینده نزدیک گروهی از اساتید و متخصصان از دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دانشگاه «پواتیه» اعزام شوند .وی افزود : در این راستا برنامه ریزی های لازم برای حضور اساتید و متخصصان دانشگاه پواتیه جهت استفاده از امکانات و توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مازندران و انجام همکاری ها و پروژه های مشترک نیز در دستور کار قرار گرفته است .
 در ادامه این نشست، یووس ژان ( Yves Jea- ) رئیس دانشگاه پواتیه فرانسه نیز در سخنانی علاقه‌مندی ویژه خود و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را برای توسعه ارتباطات علمی با ایران به ویژه با دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اعلام کرد و افزود : بسیار خوشحال هستم که در استان مازندران و در جمع مسئولین و هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران حضور دارم.
وی افزود : با توجه به زمینه‌های فعالیت مشابه، امکان همکاری‌های دوجانبه کاملاً فراهم است. هم چنین توجه به انجام پروژه های مشترک بین رشته‌ای نیز از این حیث دارای اهمیت ویژه ای است.
گفتنی است در تفاهم نامه ای که مابین دانشگاه علوم پزشکی ماندران و دانشگاه پواتیه فرانسه امضا شد، امکان تبادلات علمی به ویژه در امور آموزشی و تحقیقاتی با تبادل استاد و دانشجو ، اعطای بورس‌های تحصیلی مشترک،  انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک،  مشارکت در برگزاری سمینارهای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت فراهم آمده است .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام