سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

کیش آماده است تا با توسعه فعالیت‌های علمی به پایلوت علم و فناوری کشور و الگوی ملی شهر دانش تبدیل شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مظفری با هدف توسعه و تقویت همکاری‌های علمی با دانشگاه تهران با نیلی رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
مظفری در این نشست کیش را بستری آماده برای فعالیت‌های ملی در حوزه علم و دانش برشمرد و با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند این جزیره برای رونق انواع گردشگری از جمله گردشگری علمی تصریح کرد: کیش پایلوت آینده کشور در حوزه علم و فناوری و رویداد‌های علمی خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از آمادگی این منطقه برای بسترسازی در جهت توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی خبر داد و افزود: منطقه آزاد کیش خود را مقید به محوریت فعالیت‌های زیست بوم علمی در می‌داند.
کفپوش‌های بتنی جایگزین آسفالت در معابر فرعی و پارکینگ‌های عمومی کیش می‌شود
در راستای بهبود کیفیت و خدمات مطلوب‌تر به کیشوندان و کاهش هزینه‌های اجرایی‌، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش از جایگزینی تدریجی روسازی آسفالت خیابان‌های فرعی و پارکینگ‌های عمومی و مناطق سیاحتی کیش با کفپوش بتنی خبر داد.
امین صفایی با بیان اینکه این روش اجرایی به‌عنوان نمونه از زمستان 97 در بلوار دریا آغاز و از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در شهرک صدف ادامه یافته است‌، گفت: در حال حاضر جایگزینی این روکش به جای روکش‌های فرسوده آسفالت در خیابان‌های انوری، صدرا و دهلوی در شهرک صدف اجرا شده و در مناطق جدید‌الاحداث از جمله معابر فاز 7 شهرک صدف و محوطه مصلی نیز در حال اجرا است.
علی عرب از افزایش آمار سفر به کیش در نیمه نخست خرداد خبرداد
مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش گفت: آمارهای بندر و فرودگاه کیش افزایش چشمگیر ورود گردشگران به کیش را در نیمه نخست خرداد ماه نشان می‌دهد.
علی عرب با بیان اینکه در نیمه نخست خرداد ماه جاری میزان ورود گردشگران از دو مسیر هوایی و دریایی به جزیره کیش در مقایسه با همین ایام در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، افزود: در 15 روز ابتدایی سومین ماه سال بندرگاه کیش میزبان 8 هزار و300 مسافر بود که در مقایسه با سال قبل رشد 53 درصدی داشته است.
وی گفت: در این ایام یک هزار و 180 خودرو نیز وارد جزیره کیش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دو برابری را تجربه کرده است. همچنین با بررسی تعداد سفرهای دریایی در بازه 15 روزه نخست خرداد ماه سال جاری که به رقم 228 رسیده است، شاهد رشد 41 درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.
مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به افزایش 11 درصدی آمار پروازهای داخلی و 14 درصدی مسافری از مسیر هوایی در 15 روز نخست خرداد ماه جاری اظهار کرد: 423 پرواز از شهرهای مختلف کشورمان در این ایام به مقصد جزیره کیش انجام شده است و 57 هزار و 392 مسافر در این دوره 15 روزه وارد جزیره کیش شده‌اند.
علی عرب افزود: در بخش مسافران خارجی نیز در این 15 روز 715 مسافر به جزیره کیش سفر کردند که نسبت به نیمه نخست خرداد سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش گفت: فرودگاه و بندرگاه کیش به عنوان دو درگاه ورودی به این منطقه گردشگری نقش موثری در افزایش رضایتمندی گردشگران دارند و این موضوع محور برنامه‌ریزی‌ها در این دو مجموعه است. افزایش خدمات‌دهی در دو بخش مسافری و تجاری، تسهیل تردد گردشگران در مبادی ورودی، توسعه امکانات به همراه افزایش کیفیت خدمات‌دهی‌، ایجاد بسترهای الکترونیکی برای دسترسی آسان به اطلاعات فرودگاهی و بندرگاهی در حوزه مسافری و کالا، آموزش نیروی انسانی شاغل در این دو حوزه برای ارتقاء خدمات‌دهی، تسریع پروژه‌های در دست اجرا و طراحی و اجرای پروژه‌های بندرگاهی و فرودگاهی به منظور افزایش بهره‌وری بندر و فرودگاه کیش با ماموریت گردشگری و تجارت از جمله اقداماتی است که به گفته علی عرب محور فعالیت‌های شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام