EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 03 شهریور 1398   Sunday 25 August 2019

سرمقاله

طرحی نو دراندازیم

جهانبخش محبی‏نیا

تبریز – فلاح: شهردار منطقه ۲ تبریز از مراحل پایانی احداث ساختمان اداری کارگاه امانی سیم تریلی خبر داد.
باقر خوشنواز در بازدید از پروژه های عمرانی از ساختمان اداری کارگاه امانی سیم تریلی پیشرفت این پروژه را خوب ارزیابی کرد و گفت: احداث این ساختمان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۲۴۰ مترمربع و با ۴۰۰ مترمربع مساحت در حال احداث بوده و هم اکنون مراحل نازک کاری و کاشی کاری آن به اتمام رسیده است.
خوشنواز با اشاره به معماری پروژه کارگاه امانی سیم تریلی گفت: ساختمان مذکور در ۲ طبقه سازه ای  و در اتوبان کسائی واقع شده است.
شهردار منطقه ۲ تبریز ادامه داد: این ساختمان از هفت اتاق تشکیل و برای احداث آن اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: در صورت بهره برداری ازاین کارگاه امانی اقدامات خدماتی به شهروندان با سرعت و کیفیت بیشتری ادامه خواهد داشت.
خوشنواز گفت: این پروژه در آینده نزدیک و پس از دو سال به بهره برداری می رسد.
شهردار منطقه دو تبریز همچنین از پیشرفت 95 درصدی روند عملیات اجرائی باکس گذاری مهرانه رود که از پروژه های فرامنطقه ای در حال اجرا توسط این منطقه بشمار می رود، خبر داد.
باقر خوشنواز در حاشیه بازدید از این عملیات عمرانی گفت: این پروژه به طول 270 متر  در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه چهار قرار داشته و تا کنون مراحل لایروبی و خاکبرداری آن بطور کامل به اتمام رسیده و عملیات باکس گذاری نیز با پیشرفت 95 درصدی خود به قسمت های نهایی خود نزدیک است.
وی هزینه اجرایی این پروژه را 20 میلیارد ریال عنوان کرد.
 شهردار منطقه دو تبریز اضافه کرد: لایروبی این مسیل به طول 700 متر از جمله طولانی ترین مسیل های لایروبی شده محسوب می شود.
وی هدف از باکس گذاری مهرانه رود را جلوگیری از سرریز آبهای سطحی به معابر، ممانعت از سرریز آب های حاصل از بارش به طرفین کانال و مسیر پرتردد استاد شهریار و برای هدایت صحیح سیلاب ها عنوان کرد.
خوشنواز انجام این پروژه را عاملی برای زیباسازی فضاهای شهری، بهینه سازی داخل کانال و گام مهمی در خصوص هدایت صحیح آب های سطحی دانست.
شهردار منطقه دو تبریز در ادامه روند بازدید از پروژه های عمرانی، از عملیات پروژه دال گذاری روی کانال جاده باسمنج بازدید کرد.
باقر خوشنواز همچنین در حاشیه بازدید از این پروژه با اشاره به پیشرفت 25 درصدی پروژه کانال جاده باسمنج گفت: این پروژه در مرحله آرماتوربندی در قسمت شمالی دیوار کانال قرار دارد. وی افزود: عملیات دال گذاری روی کانال جاده باسمنج جهت اتصال بلوار ملکی تبریزی به خیابان خورشید از نخستین روزهای این ماه آغاز شده و در صورت ادامه این روند طی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
خوشنواز تاکید کرد: در این پروژه با بهره گیری از تمام توان اجرایی، تلاش شد با حداکثر شتاب، عملیات ساخت  آن در زمان مقرر به پایان برسد.
شهردار منطقه دو تبریز با بیان اینکه 3 میلیارد و پانصد میلیون  ریال اعتبار برای این کار تحصیص داده شده است، تصریح کرد: کیفیت و رعایت اصول فنی و ایمنی در اجرای عملیات این طرح  بیش از هر مورد دیگری مد نظر بوده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام