سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

جلسه شورای تامین مسکن استان با حضور استاندار بوشهر و با هدف تکمیل و اتمام مسکن مهر تشکیل شد.
در جلسه شورای تامین مسکن استان که با حضورگراوند استاندار بوشهر ، ستوده معاون امور عمرانی استانداری، رستمی مدیر کل راه وشهرسازی استان و مدیران و مسئولان دستگاه‌های عضو شورا حضور داشتند آخرین وضعیت مسکن مهر استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات نهایی برای اتمام این پروژه در سطح استان و احداث زیرساختهای تکمیلی اتخاذ شد.
رستمی به عنوان دبیر شورای تامین مسکن استان در این جلسه گفت: از مجموع 34745 واحد مسکن مهر استان 31657 تکمیل و تحویل متقاضیان شده است. واحدهای باقیمانده نیز که عمده آنها مربوط به شهرستان گناوه و برازجان است نیز با مجوز های اخذ شده به متقاضیان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در حال تعیین تکلیف هستند.
وی خاطر نشان کرد: در سایتهای مسکن مهر استان تا کنون 9 باب مسجد، 7 فضای سبز، یک درمانگاه ، 3 مجموعه تجاری و 3 مدرسه احداث شده و پی گیر احداث خدمات روبنایی بیشتر نیز هستیم.عبدالکریم گرواند استاندار بوشهر نیز به عنوان رئیس شورای تامین مسکن استان در این جلسه گفت: باید با پیگیری و همکاری همه دستگاه‌ها تکمیل طرح‌های مسکن استان بوشهر تسریع شود.
استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت مسکن برازجان خواستار حل مشکل این طرح در حوزه آب و فاضلاب شد و بیان کرد: برای تعهداتی که باید در این زمینه انجام شود اعتبارات لازم تخصیص یابد.وی خواستار انجام تعهدات ملی برای اجرای مسکن ولایت شد و ادامه داد: از محل اعتبارات استانی نمی‌توانیم تعهدات سازمان‌ها و شرکت‌ها را پرداخت کنیم و نیاز است که اعتبارات ملی به این بخش اختصاص یابد.
گراوند با تاکید بر تعیین تکلیف پروژه مسکن 36 واحدی خورموج، اضافه کرد: باید نشستی برگزار شود و راهکاری برای تکمیل این طرح انجام شود و گرفتاری مردم در این بخش رفع شود و در دیلم نیز برای تکمیل واحدها اقدام شود.وی در ارتباط با ۲۵۰ واحد مسکن در چغادک و بنک و خورموج نیز خواستار پیگیری شد و افزود: در مورد سیراف نیز کار پیگیری و چهار هزار واحد احداث می‌شود که باید موضوع محیط زیست آن رفع شود تا مردم استقبال مناسب را داشته باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام