سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

مربی ایتالیایی بالاخره پس از چانه‌زنی‌های طولانی مدت هدایت استقلال را در فصل جدید پذیرفت و حالا هواداران استقلال امیدوار به دیدن تیمی جذاب در فصل آینده هستند.
به گزارش ورزش سه، آندره‌آ استراماچونی پس از دوران کوتاه بازی خود در بولونیا در سال ۹۵ میلادی بر اثر یک مصدومیت تلخ از ناحیه‌‌ زانو مجبور به ترک چمن سبز به عنوان بازیکن شد.
پس از این مصدومیت آندره‌آ تصمیم گرفت در رشته‌‌ حقوق مشغول به تحصیل شود و هم‌زمان مدارک مربیگری خود را نیز اخذ کند.
شروع آندره‌آ به عنوان مربی در زمینه‌‌ استعداد‌یابی و کار با جوانان درخشان است. قهرمانی در ایتالیا و حتی اروپا را با رم و اینتر تجربه کرد‌ و به سرعت توانست اعتماد مدیران اینتر را برای هدایت تیم اصلی جذب کند.
استراماچونی در دوره حضورش در اینتر به عنوان یک مربی تاکتیسین و علاقه‌مند به فوتبال سریع و واکنش‌گرا به فوتبال ایتالیا معرفی شد.
سیستم بازی مورد علاقه‌‌ این مربی جوان مبتنی بر سه مدافع مرکزی و دو وینگ بک در کناره‌ها استوار است‌. استراماچونی در اینتر و اودینزه به آرایش ۳-۵-۲ وفادار ماند و در اکثر مسابقات با همین چیدمان مسابقه را شروع می‌کرد‌. ولی در پاناتینایکوس و اسپارتا‌پراگ با توجه به بازیکنانی که در اختیار داشت، اغلب با ۴ مدافع و دو هافبک دفاعی (dauble‌pivot) تیمش را آرایش می‌کرد.
سبک بازی تیم‌های استراماچونی ولی همیشه بر سرعت انتقال توپ از خط دفاع به خط حمله استوار است. در حمله پر تعداد و سریع و در دفاع سخت‌گیر و جنگجو. سبکی که کمالش را در تیم‌های آنتونیو کنته مشاهده کرده‌ایم.
انتظار بازی صبورانه و مالکانه همراه با پاس‌های فراوان در میانه‌‌ میدان نداشته باشید‌. تاکتیک‌های استراماچونی برنده (تیز) و سریع هستند.
استراماچونی با توجه به تجربیات بسیار موفقش در رده‌‌ سنی جوانان در تیم‌های رم و اینتر می‌تواند رهبر دوره‌‌ گذار استقلال از بازیکن محوری به سوی تیم محوری‌، بر پایه‌‌ سرمایه‌های جوان باشگاه باشد.
استقلال چه در تیم اصلی چه در رده‌های امید و جوانان باشگاه‌، بازیکنان با استعداد و آینده‌داری در اختیار دارد. با حضور مربی جدید‌، آبی‌ها خیلی امیدوارند فرصت بیشتری به جوانان در تیم اصلی داده شود‌ تا هواداران دوباره بتوانند لذت حضور و درخشش محصولات ارجینال باشگاه را بچشند.
از نظر کاریزما و ویژگی‌های فردی‌ آندره‌آ مربی بسیار جذابی به حساب می‌آید. شور و حرارتش در کنار زمین‌، نحوه اداره‌‌ مصاحبه‌‌هایش در کنفرانس‌ها و ظاهر جذابش‌، احتمالا استراماچونی را به سرعت تبدیل به مربی محبوب سکوها خواهد کرد.
نکته منفی کارنامه‌ استراماچونی ناکامی‌اش در به دست آوردن قهرمانی در رده‌‌ بزرگسالان است که البته با توجه به تیم‌هایی که در اختیار داشته است تامل برانگیز است. به غیر از اودینزه‌، استراماچونی همیشه تیم‌های سطح یک (تاپ) لیگ را در اختیار داشته است.
به طور مثال قهرمان نشدن با پاناتینایکوس در یونان یا اسپارتا در چک و اخراج از هر دو تیم می‌تواند به راحتی یک مربی را از سطح اول اروپا دور کند.
ولی با توجه به انرژی متراکم شده در پشت انتخاب سرمربی نامدار آبی‌ها و تشنگی فراوان باشگاه استقلال برای تصاحب قهرمانی لیگ‌، هم آبی‌ها هم مربی جدید به آینده بسیار امیدوارند.
البته عملکرد نقل و انتقالاتی باشگاه و اختلافات درون تیمی استقلال، احتمالا چالش‌های سختی در مسیر راه استراماچونی خواهند بود. ولی پسر ایتالیایی حقوق خوانده، می‌تواند با تجربه و انگیزه‌‌ جوانی خود‌، آرامش را دوباره به استقلال برگرداند‌؛ به شرطی که هم حقوقدان باشد هم سرهنگ.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام