سرمقاله

معنای سکوت چین

جلال خوش چهره

رابطه پر فراز و نشیب رحمتی و استقلال‌ برای سومین بار به جدایی رسیده است.
به گزارش وب‌سایت نود، مهدی رحمتی تصمیم به خداحافظی از استقلال گرفته و مقصدش، مشهد و باشگاه پدیده است. استقلالی‌ها برای سومین مقطع، باید بازی کردن بدون او را تمرین کنند. اتفاقی که در دفعات قبل، برای‌شان زیاد شیرین نبود و باعث شد رحمتی دوباره به این تیم برگردد.
البته این بار بعید است سن و سال رحمتی، اجازه چهارمین وصلت او و استقلال را بدهد. رحمتی بدون استقلال، هم قهرمان لیگ برتر شده و هم سقوط کرده است. دورانی که مرورش‌ نشان می‌دهد فصل بعد، یک رقابت شخصی و جذاب بین او و تیم سابقش شکل می‌گیرد.
شماره یک تیم ملی
رحمتی برای اولین بار‌ در دوران دوری از استقلال به پیراهن شماره یک تیم ملی رسید. او لیگ پنجم و ششم، در کنار طالب‌لو دروازه‌بان استقلال بود. لیگ ششم، طالب‌لو بیشتر بازی‌ها درون دروازه قرار گرفت و رحمتی هم در پایان فصل از استقلال رفت. پیوستن به مس کرمان، به نقطه عطفی در فوتبالش تبدیل شد. او با درخشش در مس کرمان بعد از جام ملت‌های 2007 توانست شماره یک تیم ملی بشود و بازی‌های درخشانی انجام دهد. استقلال هم بدون رحمتی اوضاع بدی نداشت. آن‌ها لیگ هفتم بدترین رتبه تاریخ‌شان در لیگ برتر را به دست آوردند اما آخر فصل، با قلعه‌نویی قهرمان جام حذفی شدند و فصل بعد به قهرمانی لیگ رسیدند.
پرافتخارتر از استقلال
رحمتی لیگ نهم، از بین پیشنهادات پرتعدادش سپاهان را انتخاب کرد. پرسپولیس، جدی‌ترین رقیب سپاهان برای خرید رحمتی بود و شایعه بازگشت او به استقلال هم شنیده می‌شد. رحمتی در سپاهان دو فصل عالی را گذراند و هر دو فصل‌ به قهرمانی رسید. جایگاهش در تیم ملی هم محکم‌تر شد. رحمتی پس از دو قهرمانی کنار سپاهان، با مجموع سه قهرمانی از تعداد قهرمانی‌های استقلال در لیگ برتر عبور کرد. بعد از پایان لیگ دهم، او با قراردادی پر سر و صدا به استقلال برگشت.
سقوط به لیگ یک
لیگ چهاردهم، رحمتی برای دومین مقطع از استقلال جدا شد. او سه فصل نسبتا خوب را در استقلال گذرانده بود و یک قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی، کارنامه موفقی برایش محسوب می‌شد اما تیره شدن روابط با قلعه‌نویی ماجرا را عوض کرد. رحمتی‌ به پیکان پرستاره پیوست و فروزان جای او را در استقلال گرفت. رحمتی و پیکان‌ کنار هم نتایج بدی گرفتند و نیم فصل دوم با مرفاوی، نتایج‌شان بدتر هم شد‌ تا جایی که پس از یک نیم فصل بدون برد، به لیگ یک سقوط کردند. استقلال هم بدون رحمتی، با شکست در هر دو دربی رفت و برگشت ششم شد و قلعه‌نویی‌ مجبور شد این تیم را ترک کند. بعد از پایان فصل، با جدایی قلعه‌نویی اوضاع به نفع رحمتی عوض شد و او به عنوان کاپیتان به استقلال برگشت.
آخرین جدایی
جدایی سوم رحمتی و استقلال، مثل طلاق سوم بعید است بازگشتی داشته باشد. بر اساس اطلاعات سایت سازمان لیگ، رحمتی هفتم تیر ماه امسال 39 ساله می‌شود و احتمال بازگشت او به استقلال در سال‌های آینده ضعیف است. رحمتی بدون استقلال، بیشتر از این تیم قهرمان شده و البته‌‌ یک سقوط هم در کارنامه‌اش دارد. استقلال هم بدون رحمتی، هم به قهرمانی لیگ رسیده و هم فصل‌های تلخی مثل لیگ هفتم و چهاردهم را پشت سر گذاشته است. فصل آینده رویارویی آن‌ها‌ نشان می‌دهد این جدایی به نفع کدام یک تمام می‌شود. مثل لیگ هشتم استقلال برنده خواهد شد، مثل لیگ نهم و دهم به نفع رحمتی است یا مثل لیگ چهاردهم‌ یا هر دو سر آن بازنده خواهند بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام