سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

هر ساله با اتمام امتحانات پایان‏ترم مقاطع مختلف تحصیلی، گرایش به سمت انجام بازی‌های دیجیتالی به شدت افزایش پیدا می‌کند و گیم‏سنتر‌ها و مراکز انجام بازی‌های دیجیتالی افراد بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند. در این بین بازی‌ها و برنامه‌های موجود روی گوشی‌های تلفن همراه نیز با شدت بیشتری دنبال می‌شوند و تعداد کاربران این اپلیکیشن‌ها نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند. سیستم عامل اندرویدی بدون شک به دلیل Ope- source بودن اپلیکیشن‌های آن و تنوع بالای گوشی‌ها که در طیف قیمت‌های متفاوتی قرار می‌گیرد، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. توجه خاص به بازی‌های اندرویدی بخصوص با توسعه بازی‌های ایرانی در بین کاربران ایرانی افزایش چشمگیری داشته است. توسعه‌دهندگان بازی‌های اندرویدی نیز به دلیل استقبال بسیار بالای کاربران، تنوع و کیفیت کاری خود را بسیار بالا برده‌اند که در نتیجه آن کاربران هدف بیشتری برای خود جذب کرده‌اند. از محبوب‌ترین بازی‌های ایرانی تابستان امسال می‌توان به بازی‌های زیر اشاره کرد: پدرخوانده، آمیرزا.
بازی‌های خارجی نیز طرفداران بسیار زیادی دارند که به دلیل تنوع بسیار بالا و کیفیت تولیدی فوق‌العاده روز به روز بر طرفداران خود می‌افزایند. از بازی‌های اندرویدی که طرفداران آنها روزانه بیش از 5 ساعت مشغول انجام آنها هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بازی‌های استراتژی مثل کلش اف کلنز، بازی‌های بتل رویال مثل پابجی، فورتنایت و ...، بازی‌های ورزشی اندروید مثل FIFA 2019 و PES 2019 و ...، بازی‌های انفرادی، اول شخص، سوم شخص.
بازی‌های استراتژی بخصوص در سالیان اخیر که دسترسی به اینترنت در کشور عزیزمان بسیار آسان‌تر شده است، از محبوبیت فزاینده‌ای برخوردار شده‌اند و روز به روز بر این محبوبیت نیز افزوده می‌شود. امکان انجام بازی‌های گروهی بدون شک رمز موفقیت کلی این سبک از بازی‌هاست. کاربر با دانلود بازی استراتژی اندروید که طیف گسترده‌ای از بازی‌ها را شامل می‌شود، وارد یک سیکل مدیریتی شده و در مقام یک مدیر، تیم خود را به سمت پیروزی سوق می‌دهد. استفاده از یکسری ویژگی‌ها همچون وجود ابرقهرمانان در نسخه‌های مختلف، امکان به دست آوردن امتیازات بیشتر و در نتیجه حرکت سریع‌تر به سمت پیروزی با استفاده از شکست سریع رقیبان، گستردگی بسیار زیاد بازی (به بیان ساده بی‌پایان بودن بازی)، آپدیت‌های دوره‌ای که همراه با افزایش امکانات بازی و اضافه شدن ویژگی‌های جدید به آنهاست از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک از بازی‌ها به شمار می‌روند. سری بازی‌های سبک بتل رویال نیز این روزها طرفداران بسیار پروپاقرصی دارند و به دلیل آپدیت‌های متنوعی که توسط توسعه‌دهندگان این بازی‌ها صورت می‌گیرد، میل به انجام این سبک از بازی‌ها اصلاً کم نشده و روز به روز در حال افزایش است. کاربران بسیاری با دانلود بازی پابجی، ساعت‌های بسیاری را برای بقا و پیروزی در یک نبرد تک‏نفره سپری می‌کنند که نوآوری‌های متنوع موجود در این بازی، می‌تواند شوق آنها را به انجام بازی افزایش دهد.
آیفون؛ بازی‌ها بدون طعم هک و مود
بازی‌های اندروید به دلیل اپن سورس بودن به سرعت هک شده و نسخه مود شده آنها روانه بازار می‌شود. این نسخه‌ها به دلیل بی‌نهایت کردن محدودیت‌های بازی و آسان کردن طی مراحل مختلف، مورد توجه برخی از بازی‌کنندگان قرار می گیرند و طرفداران خاص خود را دارند. اما بازی و برنامه آیفون به دلیل اختصاصی بودن، امکان رفع محدودیت‌ها را ندارند و از این‌رو کاربران این گوشی‌ها برای تهیه نسخه‌های حرفه‌ای و یا کسب امتیازات طلایی در بازی‌ها باید هزینه مدنظر برنامه را پرداخت کنند که بخصوص برای کاربران ایرانی بسیار مشکل‏آفرین خواهد بود. اما اگر نگاه واقع‏بینانه‌ای داشته باشیم در بسیاری از مواقع نسخه مود شده و هک شده بازی‌ها، شور و اشتیاق یک بازی جذاب که همواره با تلاش برای پیروزی همراه هست را از بین می‌برد و کار را برای بازی‌کننده بسیار آسان می‌کند، از این‌رو می‌توان گفت کاربران iOS چیزی از دست نداده‌اند.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام