EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 22 آبان 1398   Wednesday 13 November 2019

سرمقاله

سود و زیان گام‌های هسته‌ای

محمدرضا ستاری

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : کلیه تاسیسات فرآورشی و خطوط لوله انتقالی و جریانی این شرکت از زمین لرزه چندروز گذشته مسجدسلیمان هیچ گونه آسیبی ندیده و کلیه فعالیت ها در شرایط ایمن انجام می شود .
مهندس قباد ناصری در تکمیل این خبر اظهار داشت : به محض وقوع این حادثه ستاد مدیریت بحران این شرکت تشکیل و شرایط کلیه کارخانه ها و خطوط لوله ارزیابی و بررسی شد .
وی افزود : با توجه اینکه کانون این رخداد طبیعی در نزدیکی شهر مسجدسلیمان بوده گروه هایی از کارشناسان HSE به مناطق مختلف از جمله مناطق آلوده به نشت نفت و گاز اعزام تا نسبت به بررسی نشت اقدام نمایند که خوشبختانه شرایط مطلوب و مشکل خاصی مشاهده نشده است .
وی افزود : بمنظور پیشگیری از وقوع حادثه ، جریان گاز شبکه قدیمی مصرف خانگی (گاز ترش) قطع گردیده که حصول اطمینان از ایمن بودن شبکه مجدداً گاز برقرار می شود .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اشاره به اینکه برای کمک به همشهریان آسیب دیده آمادگی کامل وجود دارد ادامه داد : ناوگان خودرویی شامل خودروهای سبک و خودروهای راهسازی این شرکت در وضعیت آماده باش قرار دارند و در صورت نیاز و با درخواست ستاد مدیریت بحران شهرستان در اختیار آن ستاد قرار می گیرند تا به مناطق مورد نیاز اعزام شوند .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خصوص خبرهایی که درباره تخلیه بیمارستان نفت منتشر گردیده اظهار داشت : بیمارستان نفت مسجدسلیمان قدیمی ترین بیمارستان کشور است که در زلزله امروز قسمتی از سقف کاذب بخش اورژانس آن ریزش کرد که بمنظور حفظ سلامت جانی و روانی پرسنل و بیماران این بخش تخلیه و به قسمت دیگری از بیمارستان منتقل شد .
وی افزود : خوشبختانه به سایر قسمت های این بیمارستان آسیبی وارد نیامده و هم اکنون نیز در حال ارایه خدمات پزشکی و درمانی به شهروندان می باشد .
قباد ناصری در خصوص ارزیابی آسیب های وارده به ساختمان های اداری و منازل مسکونی این شرکت اظهار داشت : در برخی منازل مسکونی بدلیل قدمت زیاد و فرسودگی تخریب و ریزش قسمت هایی از منازل را شاهد بوده ایم که تیمی متشکل از کارشناسان ایمنی - عمران و خدمات در حال بازدید از این اماکن و تهیه گزارش های جامع بمنظور تصمیم گیری هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام