EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 29 آبان 1398   Wednesday 20 November 2019

سرمقاله

تصمیمات با روش شوک‏درمانی‏

محمدعلی وکیلی

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: با اتمام اثر موقت تسهیلات چهار هزار میلیارد تومانی داده شده به قطعه‌سازان و کاهش تولید، به نظر می‌رسد تا پایان تیر امسال مجموع نیروهای تعلیقی و تعدیلی در این صنعت به بیش از ۲۸۰ هزار نفر برسد.
به گزارش ایرنا، آرش محبی‌نژاد افزود: سیاستگذاران صنعت خودرو و به ویژه وزارت صنعت این روزها درگیر مسائل روزمره و جاری شده‌اند و بحران صنعت قطعه‌سازی به حدی رسیده که عمق آن برای مسئولان روشن و مشخص نیست.
وی بیان کرد: کل توان صنعت قطعه‌سازی کشور رو به فلج شدن است‌ زیرا سرمایه‌های زیادی از این صنعت راکد مانده و همچنین خودروهای ناقص زیادی در کف کارخانجات رسوب کرده است.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان با بیان اینکه همه قطعه‌سازان در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند، ادامه داد: دو خودروساز بزرگ کشور توان بازپرداخت بدهی‌های خود را ندارند زیرا قیمت‌گذاری دستوری خودرو سبب شده تا خودروسازان در باتلاق ورشکستگی قرار بگیرند و قطعه‌سازان نیز که به طناب آنها وصل هستند همراه با آنها در حال ورشکستگی‌اند.
وی بیان کرد: اختلافات داخلی در درون دولت بین سیاستگذاران صنعت خودرو یعنی بانک مرکزی، وزارت صنعت و وزارت اقتصاد وجود دارد و همچنین اختلاف دیدگاه‌ها بین مجلس و قوه قضائیه با دولت سبب شده تا استراتژی واحدی برای صنعت خودرو وجود نداشته باشد.
کاهش ۴۰ درصدی تولید خودرو در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ سبب شده تا امسال نیز به هیچ عنوان برای تحقق برنامه تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و یک میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه کل تولید خودرو خوش‌بین نباشیم، وی اضافه کرد: این شرایط در حالی است که مسئولان تنها به گفتار درمانی بسنده کرده‌اند و اتفاق عملی را شاهد نیستیم. محبی‌نژاد یادآور شد: با گذشت هفت ماه از مصوبه دولت درخصوص اختصاص ۸۴۴ میلیون یورو به صنعت قطعه‌سازی تا امروز حتی یک یوروی آن پرداخت نشده است.
وی اظهار کرد: کاهش ۴۰ درصدی تولید خودرو در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ سبب شده تا امسال نیز به هیچ عنوان برای تحقق برنامه تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و یک میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه کل تولید خودرو خوش‌بین نباشیم.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان افزود: مشکلات صنعت قطعه‌سازی و صنایع وابسته در حالی است که تحریم‌های داخلی این روزها بیش از تحریم‌های آمریکایی‌ها این صنایع را درگیر کرده است. وی گفت: اکنون مطالبات زنجیره تامین خودروسازان از صنعت خودروسازی به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که فقط ۹ هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است، این در حالی است که هنوز قیمت قطعات به‌روزرسانی نشده و حتی قراردادهای برخی قطعه‌سازان با خودروسازان با دلار ۴۲۰۰ تومانی بوده است و از اصلاح قیمت مواد اولیه نیز خبری نیست.
محبی‌نژاد اضافه کرد: امروز به جز پرداخت چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات به زنجیره تامین خودروسازی، هیچ اقدام مثبت دیگر عملی در جهت تحریم شکنی و حمایت از صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی انجام نشده و پیش‌بینی می‌کنیم که وضعیت این دو صنعت پس از برگزاری مجامع آنها تا آخر تیر امسال به مراتب بدتر از گذشته باشد‌ زیرا با زیان‌های عظیمی مواجهیم که تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری را سخت‌تر می‌کند. همچنین قدرت تصمیم‌گیری برای بانک‌ها و طرف‌های ذینفعی که در صدد اعتباردهی به صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی هستند سخت شده و آنها نیز دچار تردید و شک شده‌اند‌ زیرا چشم‌انداز روشنی جلوی این دو صنعت بزرگ متصور نیستند. آینده صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی به شدت مه‌آلود است و به جز وعده‌های پوچ و توخالی و بدون پشتوانه مسئولان که امیدبخشی کاذب ایجاد می‌کند، اقدامی را شاهد نیستیم. پارسال ۱۳۰ هزار نفر نیروی کار صنعت قطعه‌سازی تعدیل و ۱۵۰ هزار نفر دیگر تعلیق شده بودند، اما با تزریق چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات یاد‌شده، تعداد ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای تعلیق شده به سرکار برگشتند، اما با اتمام اثر موقت تسهیلات یادشده و کاهش تولید به نظر می‌رسد تا پایان تیر امسال مجموع نیروهای تعلیقی و تعدیلی در این صنعت به بیش از ۲۸۰ هزار نفر برسد.
محبی‌نژاد همچنین در‌خصوص ادعای مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر تولید انبوه پژو ۳۰۱ بیان کرد: در خوش‌بینانه‌ترین حالت تولید انبوه این خودرو به سال بعد موکول می‌شود و تا آن زمان معلوم نیست اثری از قطعه‌سازان باقی مانده باشد، همچنین مشخص نیست که نقدینگی تولید خودروهای یادشده و سایر خودروها از کجا قرار است تامین شود؟
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خاطر نشان کرد: ۹ هزار میلیارد تومان معوقات خودروسازان و بیش از ۱۹۰ هزار دستگاه خودروی ناقص باقی مانده در کف کارخانجات (معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه)، جز سوء‌تصمیم‌گیری و کج‌سلیقگی صنعت خودرو نام دیگری ندارد. امروز تعلل در تصمیم‌گیری‌ها و همسویی با تحریم‌ها، وضعیت آشفته و بلاتکلیفی را در صنعت قطعه‌سازی پدید آورده است و هر کس سعی دارد به دروغ شرایط امیدبخشی را ایجاد کند، در حالی که امید ندادن بهتر از وعده‌های واهی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام