EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

بانک ملت و دانشگاه تربیت مدرس با هدف همفکری و هم افزایی فعالیت‌های علمی، پژوهشی، بهره‌گیری از تخصص‌های علمی، عملی، فنی و تجهیزاتی بین بانک و دانشگاه، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
براساس این تفاهم‌نامه که به امضای محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس رسید، ارتباط منظم، مداوم و سازمان یافته دو مجموعه از طریق همکاری های دوجانبه در امور آموزشی همچون برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، کارگاه‌های آموزشی، سمینارهای آموزشی و... و امور پژوهشی همچون اجرای طرح‌های پژوهشی، پروژه‌های فنی، آزمایشگاه مدل‌سازی بانکی و ریسک‌های مالی و... برقرار خواهد شد.
بر‌اساس این گزارش، اعتبار زمانی تفاهم‌نامه از تاریخ امضا، به مدت دو سال شمسی تعیین شده است و با توافق طرفین، برای سال یا سال‌های بعد، قابل تمدید خواهد بود.
محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضا و تبادل این تفاهم‌نامه، یکی از دلایل مهم موفقیت‌های بانک ملت را در سال های اخیر، توجه ویژه به اصول علمی و تخصصی خواند و اظهار کرد: این بانک به عنوان یکی از بانک‌های بزرگ کشور با امضای این تفاهم‌نامه در‌پی ایجاد یک ارتباط منظم و ساختارمند با یکی از دانشگاه‌های معتبر و بنام کشور است. وی جایگاه بانک ملت را بین بانک‌های کشور بی‌نظیر دانست و افزود: این بانک در سال‌های گذشته تاکنون کارهای بزرگی را در عرصه‌های مختلف انجام داده و در حال انجام دارد و توجه به اصول فنی، تخصصی و علمی باعث شده است که جایگاه رفیعی را در شبکه مالی کشور به خود اختصاص دهد.
مدیرعامل بانک ملت، سرعت گردش علم را در حوزه‌های تخصصی‌ به شدت در حال افزایش عنوان کرد و ادامه داد: زمینه‌هایی همچون مدیریت ریسک‌ نیازمند حضور مداوم در صحنه‌های علمی است و در همین راستا بانک ملت در حوزه فناوری‌های نوین و مدیریت ریسک و تطبیق با تکیه بر توان دانشی و تخصصی، جایگاه خود را به عنوان بانک سرآمد تثبیت کرده است.
وی با اشاره به ایفای نقش بانک ملت در رویدادهای علمی و تخصصی، اظهار امیدواری کرد که این بانک با امضای تفاهمنامه با دانشگاه تربیت مدرس که یکی از دانشگاه‌های مهم، معتبر و با سطح علمی بالا و تاثیرگذار است، بتواند نقش خود را در صحنه‌های علمی و تخصصی کشور، پررنگ تر ایفا کند.
بیگدلی اظهار امیدواری کرد که در نتیجه این همکاری‌ها، همایش‌های علمی و تخصصی و مدل‌سازی‌های علمی و ارزشمند، طراحی و عملیاتی شود و دو مجموعه و ذی‌نفعان آنها و در کل نظام جموری اسلامی، از اثرات خیر آن بهره‌مند شوند.
وی با بیان این نکته که انتظار دارد با انعقاد این تفاهم‌نامه، بانک ملت در حوزه‌های فناوری و علمی همچنان بالاتر از سایر بانک‌ها بدرخشد، از آمادگی این بانک برای همکاری با دانشگاه در سایر زمینه‌ها هم خبر داد.
محمدتقی احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اظهار خرسندی از امضای تفاهمنامه با بانک ملت در راستای تقویت پایه‌های همکاری علمی و تخصصی دو مجموعه‌ تاکید کرد: این دانشگاه در سالیان گذشته اثرگذاری جدی در سطح فرآیندها و محصولات پژوهشی آکادمیک داشته و فعالیت‌های وسیعی را در رشته‌های بین رشته‌ای در ۳۰ سال گذشته، انجام داده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام