EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 29 آبان 1398   Wednesday 20 November 2019

سرمقاله

تصمیمات با روش شوک‏درمانی‏

محمدعلی وکیلی

گروه اقتصادی سازمان آموزش مدیریت دولتی یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی کشور است که در روز 18 تیر 1348 تاسیس شد و فردا به استقبال پنجاهمین سالگرد تاسیس این مرکز همچنان فعال و دارای اهمیت فوق‌العاده خواهیم رفت. به همین مناسبت به سراغ زهرا احمدی‌پور ریاست این سازمان رفته‌ایم تا ضمن بررسی سیری از تاریخ و تحولات روی داده در نیم قرن اخیر در این سازمان به وضعیت حال و نیز برنامه‌های آتی برای ارتقای آموزش مدیریت دولتی بپردازیم. احمدی‌پور استاد دانشگاه تربیت مدرس است و پیش از این نیز به‌عنوان معاون رئیس جمهوری، ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور را بر عهده داشته است و از سال 1397 به ‌عنوان مدیر مرکز آموزش مدیریت دولتی مشغول به خدمت است. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
ما این روزها در آستانه پنجاهمین سالگرد و به تعبیری دیگر نیم قرن فعالیت این مرکز هستیم، این دیرپایی و ماندگاری مرکز به چه دلیل بوده است و نشانه چه چیزی است؟
در اجرای تکالیف ناشی از قانون استخدام کشوری در زمینه ارتقای کارآیی کارمندان دولت و تربیت مدیران، سرپرستان و کارشناسان اداری، مرکز آموزش مدیریت دولتی به منظور پرورش و آماده ساختن مدیران و سرپرستان شایسته در سطح کلیه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، ایجاد شد و نقش و وظایف دولت در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های دولت نیازمند مدیران پرتوانی است که بتواند این سکانداری را انجام دهد. در سال‌های اولیه شاید آموزش مدیریت در حد آشنایی با مفاهیم و دانش مدیریت بوده ولی در حال حاضر و با گذر زمان و سنگین‌تر شدن نقش و وظایف دولت به ویژه از بعد وظایف حاکمیتی ایجاد رابطه عینی با محیط اداری و مسائل خاص همیشه در دستور کار بوده و هست. ضمن اینکه در هر زمانی متناسب با تغییر شرایط باید بدانیم که چگونه امور را درک و برای آن آینده‌نگری کنیم. آنچه موجب دیرپایی مرکز می‌شود اهمیت کارآیی و اثربخشی دولت است که مدیران شایسته می‌توانند این امر مهم را محقق سازند و لذا تربیت مدیران شایسته برای ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی جزو دستور کار اصلی مرکز است.
اگر بخواهیم مرکز را در تیرماه 1398 با این مرکز در تیرماه 1348 و یا 1349 مقایسه کنیم، می‌توانید بگویید چه تغییراتی و تحولاتی روی داده است؟
هنگام تاسیس مرکز، فعالیت‌ها عمدتاً معطوف به اجرای دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای مدیران و کارکنان بود و متعاقبا نیز بنا به نیازهای دوره‌های مختلف، دوره‌های بلندمدت با ارزش علمی و استخدامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این مرکز برگزار شده است که البته خدمات بی‌نظیری را به مخاطبان در امر توان‌افزایی برای انجام وظایف خود ارائه کرده است. با توجه به تغییرات و تحولاتی که در سال‌های اخیر رخ داده است عمده فعالیت‌های مرکز معطوف به توانمندسازی و تربیت مدیران فعلی و آینده است. علاوه بر این، تدوین و انتشار کتب تخصصی در حوزه مدیریت، انتشار فصلنامه‌های آموزشی و مدیریتی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای تخصصی، برگزاری دوره‌های تربیت مدرسان، تربیت ارزیاب برای کانون‌های ارزیابی و توسعه مدیران، تولید منابع چندرسانه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران جوان و مدیران زن، دوره‌های راهبردی و مسئله‌محور ‌و... نیز در حال انجام است. همچنین تولید بسته‌های سیاستی در پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در دستور کار مرکز قرار دارد.
تا چه میزان به ارتقای علمی مرکز و به‌روز کردن داشته‌ها توجه داشته و در این زمینه با کدام ‌یک از مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور همکاری دارید؟
برای به‌روز کردن داشته‌ها و ارتقای علمی مرکز، سعی شده که با دانشکده‌های مدیریت و همچنین انمجن‌های علمی مدیریتی ارتباط برقرار شده و ضمن اینکه با برخی از آنها تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده، نشست‌های تخصصی نیز با حضور اساتید دانشگاه‌ها در موضوعات مختلف برگزار شده که در سال گذشته ماحصل آن 3 نشست تخصصی جانشین‌پروری در نظام اداری، تاب‌آوری نظام اداری در اداره امور عمومی کشور و راهکارهای تحقق حکمرانی خوب در نظام جمهوری اسلامی ایران در دهه پنجم انقلاب بوده است. هدف از برگزاری این نشست‌ها نزدیک‌سازی نظریه و عمل به یکدیگر و همچنین تولید بسته‌های سیاستی درمورد مسائل مهم نظام اداری و مدیریتی است.
از منظر دولت و حمایت‌های رئیس جمهوری و دیگر مدیران ارشد کشور، چه تعاملاتی دارید؟ و چه میزان از توجه و حمایت دولت و دیگر ارگان‌ها برخوردار هستید؟
سیاست دولت برای شایسته‌سالاری، طرح جانشین‌پروری، افزایش سهم مدیریت زنان و‌… جزو مواردی است که باید مرکز برای آنها برنامه داشته باشد و مرکز در حال حاضر برای تحقق این سیاست‌ها، برنامه‌های لازم را پیش‌بینی کرده است. انجام این امور مهم علاوه بر حمایت دولت، نیازمند همراهی دستگاه‌های اجرایی است که هر یک به نوبه خود براساس برنامه‌های جامع اصلاح نظام اداری برش‌های سالانه را تنظیم و در دست اجرا دارند و مرکز نیز در کنار دستگاه‌ها‌، برنامه‌های توان‌افزایی را انجام می‌دهد و این اقدامات مرکز مورد حمایت دولت و مسئولان ارشد کشور است.
امسال برای پنجاهمین سالگرد تاسیس این مرکز به عنوان رویدادی مهم که حاکی از استمرار مدیریت ایرانی است، چه برنامه‌ها و اقداماتی در دست دارید؟
یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مرکز، مستندسازی تجربیات وزرا‌ دولت یازدهم و دوازدهم است. با توجه به اینکه امروزه یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مدیریت دانش، انتقال دانش و تجربیات است لذا لازم است دانش و تجربیات نسل‌های مختلف به یکدیگر انتقال یابد. در اکثر دولت‌های بعد از انقلاب، تجربه به مثابه دانش ضمنی به ندرت مبادله یا به اشتراک گذاشته شده است و هنگامی که وزرا (یعنی صاحبان اصلی دانش) کابینه را ترک می‌کنند این تجربیات گرانبها نیز به همراه آنها از هیئت دولت خارج می‌شود. بنابراین بهره‌برداری از یک رخداد مدیریتی در طول وزارت این افراد، از مرحله ظهور ایده و دلائل بروز آن، بررسی جوانب مختلف مسئله، واقعیت‌های محیطی و سازمانی، تصمیم‌گیری‌ها و بررسی اثرات اجرای آنها، نه تنها نیازمند ثبت به عنوان یک واقعه تاریخی است بلکه تحلیل صحیح همه زوایای آن می‌تواند راه‌گشای وزار و مدیران آینده باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، مرکز آموزش مدیریت دولتی، در راستای تکالیف و وظایف خود و به منظور گردآوری گنجینه غنی تجارب مدیران و قابل بهره‌برداری کردن آن برای نظام مدیریتی کشور، طرح ملی مستندسازی تجارب مدیران را در دستور کار خود قرار داده است.
لطفا درخصوص همایش‌های ملی پنجگانه و نیز کنگره بین‌‌المللی در پاییز بیشتر توضیح دهید.
همایش‌های ملی 5 گانه عبارتند از خط‌مشی‌گذاری برای آموزش شایسته مدیریت و کارکنان دولت، آسیب‌شناسی ‌استانداردسازی فرایندها و محتوای آموزش مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، آسیب‌شناسی طراحی، اجرا و نظارت در آموزش کارکنان مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اثر بخشی آموزش مدیران و کارکنان دولت دستگاه‌های اجرایی و آسیب‌شناسی تحقیق و توسعه در خصوص آموزش مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی است. همچنین کنگره ملی پنجاه سال آموزش کارکنان دولت در ایران، چالش‌ها و رویکردهای مطلوب (به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس مرکز آموزش مدیریت دولتی) در تاریخ 18/9/1398 و 19/9/1398 برگزار خواهد شد و امیدوار هستیم برگزاری همایش‌ها و مستندات تولید شده پس از جمع‌بندی نهایی به یک سند تحول برای آموزش مدیران و کارکنان بخش دولتی منجر شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام