سرمقاله

جدال سیاسی-حقوقی اینستاگرامی ایران و آمریکا

محمدعلی وکیلی

مدیر امور اعتباری بانک تجارت از اعطای 21 هزار و پانصد و شصت و چهار فقره تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج از سوی این بانک در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط‏عمومی بانک تجارت، حمیدرضا امین زارع مدیر امور اعتباری این بانک با اشاره به اینکه بخشنامه بانک مرکزی اولویت پرداخت تسهیلات قرض‏الحسنه در سال جاری را به هموطنان آسیب‏دیده از سیل تعیین کرده است گفت: بانک تجارت همسو با پرداخت تسهیلات قرض‏الحسنه به سیل‏زدگان، در اعطای تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج به زوج‏های جوان نیز عملکرد شاخصی داشته و در بازه زمانی سه ماهه اول امسال به 21.564 نفر از زوج‏های جوان تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج پرداخت کرده که مبلغ تسهیلات اعطایی بالغ بر 6 میلیارد و 746 میلیون ریال است.
وی رقم تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج اعطایی توسط این بانک در سال گذشته را 13 هزار و 197 میلیارد ریال اعلام کرد که این تسهیلات به 84.342 نفر از زوج‏های جوان پرداخت شده است.
امین زارع عملکرد بانک تجارت در پرداخت تسهیلات قرض‏الحسنه به سیل‏زدگان را قابل توجه دانست و یادآور شد: در سه ماهه اول سالجاری به 5.958 نفر از خانواده‏های سیل‏زده در استان‏های کشور مجموعا 1180 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‏ایم که سقف فردی این تسهیلات بستگی به میزان خسارت وارد شده به واحدهای مسکونی از 150میلیون ریال تا 500 میلیون ریال تعیین شده است.  
مدیر امور اعتباری بانک تجارت با اشاره به پرداخت تسهیلات به سایر بخش‏ها در سال گذشته و سه ماهه اول امسال  افزود: 2.621 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از بانک تجارت مجموعا 449 میلیارد تسهیلات قرض‏الحسنه دریافت کردند. در سه ماهه منتهی به خردادماه سال جاری نیز به 445 نفر از مدد جویان بالغ بیش از 80 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. اعطای تسهیلات به معرفی شدگان سازمان بهزیستی، زندانیان نیازمند و اعطای تسهیلات قرض‏الحسنه مشاغل خانگی به صدها نفر از هموطنان از جمله اقدامات بانک تجارت در این بخش به شمار می‏رود.
امین زارع، اعطای تسهیلات قرض‏الحسنه به سیل‏زدگان و زوج‏های جوان را در اولویت اقدامات بانک تجارت دانست و تاکید کرد: مسلما بانک‏ها با افزایش سقف فردی تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج در سال 98 با محدودیت منابع در این بخش مواجه هستند ولی به رغم محدودیت منابع اعطای تسهیلات قرض‏الحسنه ازدواج جزو حدود اختیارات شعب بانک تعیین شده و در صورت کامل بودن مدارک و مستندات ارائه شده از سوی متقاضیان در سریع‏ترین زمان ممکن به زوج‏های جوان پرداخت خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام