EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 15 آذر 1398   Friday 6 December 2019

سرمقاله

چرا باید برجام را حفظ کنیم؟

محمدرضا ستاری

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در این نشست هم‌‌اندیشى ضمن تاکید بر نقش موثر رسانه ملى صدا و سیما بر آگاهى بخشى و اطلاع رسانى و فرهنگ سازى مصرف بهینه و مدیریت مصرف آب اظهار کرد: آب به‌عنوان ماده اى حیاتى غیر قابل جایگزین، در استان بوشهر با چالش جدى دست یابى به آب شیرین و پایدار مواجه است که مصرف بهینه آن امری مهم و ضروری است.
عبدالحمید حمزه‌پور بیان کرد: با توجه جدى دولت و حمایت و پشتیبانى استاندار در تامین اعتبارات موردنیاز و پیگیرى و اقدامات این شرکت و همین طور مشارکت و همراهى مردم در مدیریت مصرف ، تنش کم آبى در تابستان امسال نسبت به سال گذشته به حداقل رسیده است که بخشى از اقدامات انجام شده یا در دست اقدام ارائه می‌شود.
وی از حفر چاه آب در نقاط مختلف استان خبر داد و بیان کرد: برای جبران کمبود آب در شهرهای استان بوشهر طرح‌های مهمی از جمله حفر، تجهیز و کف شکنی چاه‌های آب شرب اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از نوسازی شبکه آبرسانی در شهرهای استان بوشهر خبر داد و افزود: یکی از راهکارهای حل مطلوب آبرسانی نوسازی شبکه فرسوده آبرسانی بود که در این راستا طرح نوسازی این شبکه‌ها با همکاری ۵ استان معین در دستور کار قرار گرفت.
حمزه‌پور با اشاره به اینکه سه شهر بوشهر، برازجان وجم تحت پوشش طرح نوسازی شبکه آبرسانی استان‌های معین قرار گرفتند خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های اصلاح شبکه، نقش مهمی در توزیع و تامین بهینه آب در شهرها داشته است.
وی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به حل مشکلات آبرسانی شهرهای استان بوشهر دارد تصریح کرد:در یک‌سال گذشته افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های شهرهای استان بوشهر هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان خبر داد و گفت: ظرفیت این آب شیرین‌کن‌ها که هر کدام تولید ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز است مجموعا با اجرای طرح توسعه‌ای ۱۰ هزار متر مکعب به تولید آب آنان افزوده شده است.
حمزه‌پور با بیان اینکه به ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب آب شیرین‌کن با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در شهرهای استان بوشهر در حال اجراء است افزود: با افتتاح این طرح‌ها استان بوشهر در تامین منابع آبی به وضعیت پایداری می‌رسد.
وی با اشاره به حفر چاه آب در شهرها خاطر نشان کرد: در راستای حل مشکلات تامین آب شهرهای استان بوشهر ۱۵ حلقه چاه جدید حفر و وارد مدار تولید شده است.
در پایان حمزه پور با قدردانی از فعالیت های صدا و سیما از همراهى در انعکاس فعالیت ها بر لزوم تهیه برنامه هایی در خصوص مصرف بهینه و مدیریت مصرف تاکید کرد.
مدیرکل صدا و سیمای بوشهر هم با قدردانی از خدمات ارزنده شرکت آبفا در خدمات رسانی افزود: شرکت آب و فاضلاب در ابعاد گوناگون خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارائه می‌کند که همراهی جامعه با اهداف این شرکت مورد توجه است.
سیدحسین ناظر تاکید کرد: صدا و سیمای بوشهر در راستای فرهنگ سازی با اهداف مورد توجه شرکت آب و فاضلاب از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام