EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 03 بهمن 1398   Thursday 23 January 2020

سرمقاله

انتقام سپهسالار، خروج آمریکا از خاورمیانه

کورش الماسی

فراری کنسایسو 1993 می‌تواند یکی از ناشناخته‌ترین خودروهای این برند ایتالیایی باشد. خوشبختانه جی لنو اخیراً فرصت راندن این خودرو و تماشای چنین موجود ناشناخته‌ای را داشته است.
اولین چیزی که باید بدانید این است که کنسایسو تنها به تعداد 1 دستگاه تولید شده و محصول دیگر شبیه به آن وجود ندارد. شاید موضوع جذاب‌تر درباره‌ این خودرو بهای 109250 یورویی پرداخته شده برای آن در حراجی سال 2018 موناکو باشد.
این سوپرکار زندگی خود را به عنوان یک 328 GTS شروع کرده و از بدنه‌ی آلیاژ آلومینیومی ساخته شده توسط برند میشالاک سود می‌برد. میشالاک متخصص ساخت بدنه‌ی محصولات فراری در ایتالیا است.
هم‌اکنون میشالاک به دنبال ساخت چیزی منحصربه‌فردتر بوده بنابراین او تمامی پانل‌های بدنه را حذف کرده و به جای آن‌ها تنها موارد ضروری را قرار داده است. به همین خاطر کنسایسو از اورهنگ های جلو و عقب بسیار کوتاهی سود برده و فاقد در می‌باشد. در جلو نیز تنها یک شیشه‌ کوچک وجود دارد. مالک این خودرو می‌گوید وزن خودرو 362 کیلوگرم کمتر از 328 GTS استاندارد بوده و تنها 889 کیلوگرم وزن دارد.
نیروبخش این خودرو پیشرانه‌ 8 سیلندر 3.2 لیتری تنفس طبیعی مدل استاندارد 328 بوده و قدرت 270 اسب بخاری دارد. این پیشرانه به یک گیربکس 5 سرعته دستی متصل بوده و نیروی خود را به چرخ‏های عقب منتقل می‌کند. پیش از آنکه فراری کنسایسوی موردنظر به دست مالک فعلی برسد به یک کلکسیونر در آمریکای شمالی فروخته شده بود و تا سال 1998 در آنجا قرار داشت. سپس این خودرو به فردی در بلژیک فروخته شده و نهایتاً نیز در سال 2018 به دست مالک فعلی رسید.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام