EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 15 آذر 1398   Friday 6 December 2019

سرمقاله

چرا باید برجام را حفظ کنیم؟

محمدرضا ستاری

معاون عمرانی استانداری بوشهر در بازدیدتورسانه‌ای عمران وتوسعه بوشهر از تاسیسات آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر با قدردانی از خدمات شرکت‌ آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای حل بحران آب شرب مردم استان خدمات قابل توجهی ارائه کرده است این در حالیست که با اجرای طرح‌های مهم، مشکلات تنش آبی در تابستان امسال نسبت به تابستان سال قبل برطرف شده است .
مهرداد ستوده با بیان اینکه طرح‌های مهمی در راستای حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر اجرا و یا در حال اجراء است گفت: در ۱.۵ سال گذشته شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر طرح‌های مهم ابرسانی اجراء کرده که خدمات آنان قابل تقدیر است.
وی از اجرای طرح نهضت آبرسانی خبر داد و بیان کرد: در راستای ایجاد منابع پایدار آب استان بوشهر طرح‌های مهمی از جمله شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار دارد.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن ۲ تاسیسات آب شیرین‌کن در کنگان و بوشهر افزود: این دو پروژه هرکدام به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب تولید آب است که در ۱.۵ سال گذشته ظرفیت این دو پروژه به ۳۰ هزار متر مکعب افزایش یافته است.ستوده با بیان اینکه ظرفیت تولید پروژه شیرین‌سازی آب بوشهر از ۱۰ هزار متر مکعب به ۱۸۰۰۰ مکعب افزایش یافته است خاطرنشان کرد: این ظرفیت تا ۲۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز افزایش می‌یابد.
سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر در حاشیه این بازدید با بیان اینکه تنش آبی در استان بوشهر برطرف شده است اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طرح‌های مهمی درحل مشکلات آبرسانی اجرا کرده که مشکلات بحران اب برطرف شده است.جهانگیر دهقانی خدمات شرکت ابفای استان بوشهر را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: اکنون طرح‌های مهمی در پایداری منابع آب استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده که با افتتاح آنها مشکل آب اشامیدنی استان برای همیشه برطرف می‌شود.
جواد خداویسی هم با تشریح طرح‌های آب شیرین‌کن و با بیان اینکه این پروژه باهمکاری بخش خصوصی با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب وارد مدار تولید شده است اظهار داشت: از نیمه دوم سال قبل طرح توسعه‌ای آب شیرین‌کن بوشهر در دستور کار قرار گرفت و اکنون به ۱۸ هزار متر مکعب افزایش یافته است.
مجری طرح‌های آب‌شیرین‌کن شرکت آبفای استان بوشهر با بیان اینکه این پروژه تا تولید۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب افزایش می‌یابد خاطر نشان کرد: آب شیرین‌کن کنگان نیز که با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب وارد مدار تولید شد با اجرای طرح‌های توسعه‌ای ظرفیت تولید آن افزایش یافته است.
وی، با بیان اینکه اکنون از دو آب شیرین‌کن یاد شده ۳۰ هزار متر مکعب آب در شبانه‌روز تولید می‌شود تصریح کرد: آب شیرین‌کن ۳۵هزار مترمکعبی بوشهر که پس از آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس دومین آب شیرین‌کن بزرگ کشور است با مشارکت بخش خصوصی در حال اجراء است که بر اساس برنامه زمان‌بندی افتتاح می‌شود.
خداویسی اجرای آب شیرین‌کن ۷۵۰۰ مترمکعبی دلوار و ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف به جم را از دیگر پروژه‌های آب شیرین‌کن دانست و گفت: علاوه بر این پروژه‌ها، آب شیرین‌کن آب‌پخش، سعدآباد و روستاهای در مسیر به ظرفیت ۸۵۰۰ متر مکعب و آب شیرین‌کن دالکی، وحدتیه و روستاهای درمسیر به ظرفیت ۶۵۰۰ متر مکعب اجرایی شده است.
مجری طرح‌های آب‌شیرین‌کن شرکت آبفای استان بوشهر با اشاره به تدوین طرح آب شیرین‌کن روستایی خاطر نشان کرد: طرح آب شیرین‌کن ۱۰۰۰ متر مکعبی روستاهای هلیله و بندرگاه، ۶۰۰ متر مکعبی ساحلی دشتی و ۲آبشیرین‌کن در عسلویه برای شهر و روستاها هر کدام به ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب و روستای شیف به ظرفیت ۱۰۰۰ مترمکعب طراحی شده است.
وی، با اشاره به سرمایه‌گذاری اجرای این پروژه‌ها افزود: طرح‌های آب شیرین‌کن ۱۰هزارمترمکعبی بوشهر و کنگان هرکدام با سرمایه‌گذاری ۴۲ میلیارد تومان وارد مدار و طرح توسعه آن با ۶۰ میلیارد تومان اجرایی شد.
خداویسی با بیان اینکه طرح آب شیرین‌کن ۷۵۰۰ مترمکعبی دلوار با ۱۷۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود خاطر نشان کرد: اب شیرین‌کن سیراف به جم با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام