EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 15 آذر 1398   Friday 6 December 2019

سرمقاله

چرا باید برجام را حفظ کنیم؟

محمدرضا ستاری

کیمیا نجفی
پراید یا ارابه مرگ خودرویی است که نام آن برای همه آشناست و همیشه صحبت‌های زیادی در مورد ایمنی این خودرو شنیده‌ایم. عده‌ای این خودرو را قاتل جاده‌های ایران می‌دانند. همین حرف و حدیث‌ها نگرانی در این‌باره را تا جایی افزایش داد که برخی از مسئولان را به فکر راه‌ چاره انداخت.
«از سال ۹۹ شماره‌گذاری خودروی سواری پراید متوقف می‌شود» این گفته سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی است که این‌روزها بر سر زبان‌ها افتاده است. وی با بیان اینکه متاسفانه پراید ایمنی کافی را ندارد، اظهار کرده است در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان‏باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.
این تصمیمات در حالی اتخاذ می‌شود که قیمت نسبتا پایین این خودرو باعث شده که به یکی از پرفروش‌ترین تولیدات داخلی تبدیل شود و جزو سبد خانوارهایی با درآمدهای پایین‌تر باشد. اما اکنون خبر از توقف تولید این خودرو به میان آمده و به نظر می‌رسد که باید جایگزینی را برای آن در نظر بگیرند. برخی از کارشناسان معتقدند که جایگزین‌هایی برای این مدل خودرو در بازار وجود دارد و توقف تولید آن مشکلی را در بر نخواهد داشت. این درحالی است که عده‌ای دیگر از صاحب‌نظران بر این باور هستند که هر خودروی جایگزین شده‌ای قطعا تفاوت قیمت خواهد داشت و همین مسئله مشکل تامین خودرو را برای خانوارهایی با درآمد پایین ایجاد می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام