سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

از تیم‌های مطرح لیگ نوزدهم، تیم‌های استقلال، سپاهان و شهرخودرو امروز به میدان خواهند رفت.
به گزارش وب سایت نود، دیدارهای هفته دوم لیگ نوزدهم با برگزاری 4 دیدار آغاز خواهد شد که در مهم‌ترین بازی‌ها، در تهران استقلال با فولاد خوزستان بازی می‌کند و در اصفهان نیز سپاهان برابر ماشین‌سازی به میدان خواهد رفت.
شهرخودرو- شاهین بوشهر
پنجشنبه 7 شهریور 98 / ورزشگاه امام رضا - ساعت 18:30
تیم داوری: داور: میثم حیدری کمک‌ها: علی میرزابیگی – قهرمان نجفی کمک‌داوران اضافی: سیدرضا مهدوی – رضا تارخ داور چهارم: یوسف مغروری
شهرخودرو برای نخستین بار در لیگ برتر به مصاف شاهین بوشهر می‌رود. نماینده بوشهر پیش از این سابقه حضور در لیگ برتر را دارد ولی این حضور با حضور پدیده در لیگ برتر همزمان نبوده است. روی نیمکت دو تیم یحیی گل محمدی و عبدالله ویسی حضور دارند. این جدال، یادآور دیدار هفته پایانی لیگ پانزدهم است که استقلال خوزستان با سرمربیگری عبدالله ویسی به قهرمانی رسید. در حال حاضر اما دو مربی شرایط کاملاً متفاوتی را تجربه می‌کنند. یحیی گل‌محمدی با شهر خودرو جزو مدعیان قهرمانی است و لیگ را با پیروزی خارج از خانه مقابل پیکان آغاز کرده است ولی ویسی با شاهین بوشهر در هفته نخست متحمل شکست سنگین خانگی شد شرایط این تیم نشان می‌دهد که ممکن است در روزهای پایانی نگران بقا در لیگ برتر باشد.
استقلال تهران- فولاد خوزستان
پنجشنبه 7 شهریور 98 / ورزشگاه آزادی - ساعت 19:00
تیم داوری: داور: علیرضا فغانی کمک‌ها: محمدرضا منصوری – علی اکبر نوری کمک داوران اضافی: علی میرغفاری – حسین زیاری داور چهارم: مهدی عالیقدر
دو تیم ناکام هفته نخست در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. استقلال در دیدار نخست لیگ، ناباورانه مغلوب ماشین‌سازی شد و فولاد در خانه در شرایطی که چهره تیم بازنده را نداشت از صنعت نفت شکست خورد.
در تاریخ لیگ برتر، فولاد خوزستان برابر هیچ تیمی به اندازه استقلال شکست نداشته و 16 بار مغلوب این تیم شده است. این آمار در فصول اخیر به نفع استقلال سنگین‌تر شده است و آبی‌پوشان در 8 تقابل اخیر برابر این تیم خوزستانی شکستی نداشته‌اند و از آخرین پیروزی فولاد 1609 روز می‌گذرد. استقلال در 4 فصل گذشته در دیدار با فولاد در تهران موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شده است.
استقلال 3 فصل قبلی را بد شروع کرد و در پایان نتوانست امتیازات از دست رفته روزهای نخست را جبران کند. این تیم این فصل را نیز با شکست آغاز کرده و برای جلوگیری از تکرار نتایج فصول گذشته به دنبال پیروزی در این دیدار است. این نخستین حضور استراماچونی روی نیمکت استقلال در ورزشگاه آزادی و حضور هواداران این تیم است.
سرمربی فولاد، جواد نکونام، بازیکن سابق استقلال است و زمانی که در این تیم حضور داشت به هیچ تیمی به اندازه فولاد گل نزد (‌3 گل) که یکی از این گل‌ها، گل آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر است. او انگیزه‌های خاص خود را برای این دیدار دارد. استقلال در این بازی، محمد دانشگر را به دلیل اخراج در بازی قبلی در اختیار ندارد.
سپاهان – ماشین‌سازی
پنجشنبه 7 شهریور 98 / ورزشگاه نقش جهان - ساعت 20:00
تیم داوری:
داور: حسن اکرمی کمک‌ها: حسن ظهیری – هادی طوسی کمک داوران اضافی: سعاد وفاپیشه – کیوان علی محمدی داور چهارم: میلاد قاسمی
دو تیم موفق هفته نخست در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم می‌روند. سپاهان در بازی اول به یک پیروزی قاطع برابر شاهین بوشهر دست یافت و ماشین‌سازی نیز یک برد ارزشمند برابر استقلال کسب کرد و این تیم را برای اولین بار شکست داد. رسول خطیبی که در فوتبال ایران هم در سپاهان بازی کرده و هم در تیم‌های دیگر، شاگرد قلعه‌نویی بوده است و تاکنون به عنوان سرمربی برابر سپاهان و قلعه‌نویی بردی نداشته است.
صنعت نفت آبادان- نفت مسجدسلیمان
پنجشنبه 7 شهریور 98 / ساعت 20:15
تیم داوری: داور: وحید کاظمی، کمک‌ها: سعید قاسمی – حسن انتظاری، کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان – مرتضی منصوریان داور چهارم: علی‌اکبر عظیم‌پور
صنعت نفت در هفته گذشته با شلیک تماشایی عقیل کعبی به یک پیروزی شیرین مقابل فولاد خوزستان دست یافت و در این هفته باید مقابل دیگر نماینده خوزستان یعنی نفت مسجد سلیمان قرار گیرد. نفت مسجد سلیمان نیز توانست یکی از مدعیان این فصل، یعنی تراکتور را متوقف کند. دراگان اسکوچیچ سرمربی صنعت نفت، آمار خوبی برابر مهدی تارتار دارد و در 4 تقابل برابر این سرمربی به 3 پیروزی و یک تساوی دست یافته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام