EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

پاگانی بی‏سر‏و‏صدا از چشم‌نوازترین نسخه‌‏ تاریخ هوایرا با نام ایمولا رونمایی کرد.
ما چند وقتی است که خبرهایی درباره‌ تولید نسخه‌ جدید هوایرا می‌شنویم و حالا زمان آشنایی با این خودرو فرا رسیده است. البته قبلاً گفته شده بود این خودرو با نام دراگون معرفی خواهد شد اما حالا باید به نام ایمولا عادت کنیم!
این خودرو به سفارش اولگ اگوروف- موسس و مالک شرکت تاپ کار دیزاین‏- تولید شده است. او همچنین مالک یک دستگاه زوندای سفارشی با نام یونیکا هم است.
ظاهر این هوایرای جدید واقعا جذاب و برجسته است. واضح است که هوایرا ایمولا هیچ ترسی از روبه‌رو شدن با پیچ‌ها ندارد. اگوروف هایپرکار خود را با ظاهر فیبر کربن براق و عناصر نارنجی روشن سفارش داده است. این تریم نارنجی‌رنگ را می‌توان روی اسپلیتر جلو، اطراف چراغ‌های جلو، رکاب‌های جانبی، گوشه‌ ورودی‌های هوای جانبی، ورودی هوای روی سقف و دیفیوزر عقب دید.
رکاب‌های کربنی این خودرو تفاوت‌های زیادی با هوایراهای دیگر از جمله مدل BC و BC رودستر دارند. همچنین به نظر می‌رسد در طراحی این خودرو از برخی ویژگی‌های زوندا سری 760 الهام گرفته شده است.
فعلا اطلاعاتی از قدرت این خودرو منتشر نشده، اما حدس می‌زنیم پیشرانه‌ 12 سیلندر توئین توربوی ساخت AMG در ایمولا قدرت و گشتاور بیشتری نسبت به خروجی 745 اسبی و گشتاور 1100 نیوتون متری مدل BC داشته باشد.
نهایتا باید گفت پاگانی چهار نسخه‌ دیگر از ایمولا را هم خواهد ساخت، هرچند مطمئن نیستیم که ظاهر این خودروها عیناً مثل هم باشد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام