EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 اسفند 1398   Thursday 20 February 2020

سرمقاله

همه با هم زیر سقف خانه ملت

محمد مرادی

رئیس قوه قضائیه گفت: علی‌رغم تلاش دشمنان، راهپیمایی اربعین، جلوه انقلاب اسلامی و دلدادگی به حسین ‌بن علی‌(ع) برای عالم شده است.
به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان‌ اظهار کرد: جریان کربلا برنامه‌ریزی شده بود و از جمله فصل شهادت و اسارت را شامل می‌شد. در فصل اسارت نیز همه اسرا حواس‌شان به این موضوع معطوف بود که خون سیدالشهدا‌(ع) باید باقی بماند و بتواند در جامعه اسلامی انسان‌ساز باشد. تصور یزیدیان این بود که در واقعه عاشورا‌ همه چیز به اتمام می‌رسد و نام و کربلای امام حسین‌(ع) همان جا باقی می‌ماند، ولیکن اراده بر این بود که عاشورا‌ باعث تولد عاشورایی شود. رئیس دستگاه قضا افزود: عاشورا روز مرگ عاشورائیان نیست‌ بلکه روز تولد عاشورائیان است. این‌ تا جایی که زمین، زمین است و زمان، زمان است ادامه دارد و حیات ابا عبدالله‌الحسین‌(ع) و یارانش جاودانه است. یزیدیان بسیار تلاش کردند عاشورا باقی نماند، اما حتی در شب قدر که بهترین زمان است، کسی که می‌خواهد به پروردگار نزدیک شود به زیارت امام حسین‌(ع) می‌رود. وی یادآور شد: امروز راهپیمایی عظیم اربعین، غوغایی است و میلیون‌ها انسان از سراسر عالم با تحمل گرسنگی، تشنگی و نداشتن جا و مکان، حماسه بزرگی را خلق می‌کنند و چنین چیزی جلوه بزرگی از حضور دلدادگان ابا عبدالله‌(ع) است. سختی در عالم خیلی زیاد است ولی هر‌کس که دچار سختی می‌شود می‌گوید «من کارم سخت‌تر از زینب‌(س) نبود». رئیسی یادآور شد: تفکر و زندگی همه ما باید عاشورایی باشد. عاشورا باید مظهر امید، دلدادگی و تعهد در جامعه بشری باشد. یکی از جلوه‌های عاشورا، انقلاب اسلامی است. به نام عاشورا انقلاب شد و فرزندان‌مان شهید شدند. خون شهدای ما به ثارالله متصل و ماندگار شد. منتقم خونی که به ثارالله متصل شود، خداوند متعال و صاحب این خون‌ الله است.
رئیس قوه قضائیه افزود: عاشورا مظهر امر به معروف و نهی از منکر است. نمی‌توان «به من چه، به‌ تو چه» را در مملکت اسلامی پیاده کرد. نظام ما، نظام امر به معروف و نهی از منکر است و جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند، جامعه مرده است. فردی که بگوید «به من چه» مرده محسوب می‌شود و عاشورا مظهر همه تحولات اجتماعی است. «هیهات من الذله» شعار جهانی شده است. وی خاطرنشان کرد: هیچ‌کس حاضر نیست زیر بار ذلت برود. یک جلوه از عاشورا حزن و اندوه است و یک جلوه عقلانیتی است که در عاشورا حکم‌فرما بود. عزت و اقتدار امروز ما در برابر دشمن به خاطر تفکر عاشورایی و ایستادگی و مقاومت است. در مقابل دشمن نباید کوتاه آمد و باید مقاوم بود. اندیشه و عمل عاشورایی باید در همه جوانب زندگی‌مان جلوه‌گر باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام