EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 اسفند 1398   Thursday 20 February 2020

سرمقاله

همه با هم زیر سقف خانه ملت

محمد مرادی

مرضیه کولانی - جشنواره شهروندان برگزیده همدان این بارهم در چارچوب ایجاد تعاملات اثربخش اجتماعی میــــان شــــهروندان عامل بــــه وظایف شــــهروندی و مدیریت شــــهری همراه با چشــــمانداز رســــیدن به شــــهر برتر برگــــزار می ِ شــــود تا حس مســــئولیت داوطلبانــــه شــــهروندان را برانگیــــزد. شــــهروندان همدانی علاقمندند تا در شــــهر زیبایشان همراه با ایجاد دلگرمی در وجود تک تک همشهریان، شاد و سرزنده روزگار بگذرانند.
شــــهروندان به چالش مدیریت شــــهری دعوت شدند تا با همدلی و همراهی آنان با مدیران شهر، شهری آبادتر را به فرزندانمان هدیه کنیم. جشــــنواره شــــهروند برگزیــــده مشــــق مردم‌سالاری بوده و مشارکت شهروندان عامل به وظایف شهروندی، سرمشق این تکلیف نانوشته و تمرین بزرگ است؛ جشنوارهای برای رسیدن به شهری برتر با شهروندانی برتر. ایــــن جشــــنواره بهمن مــــاه ســــال 97 به همت رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا همــــراه با برنامه ریزیهــــای مــــدون و بر پایه بررســــی ارزیابی کارشناسانه نخســــتین جشنواره به ریاست حمید بادامی‌نجات در قالب چالشها و ظرفیتهای موجــــود، رنگ و بوی واقعی به خود گرفت و 16 خردادماه 1398 با آغاز ثبت نام همزمان با تبلیغات شهری و اطلاع رسانی، تمام شهروندان همدانی را برای این چالش شهری، فراخواند. ســــایت جشــــنواره نیز با برنامه ریزی ســــازمان فرهنگــــی، اجتماعــــی و ورزشــــی شــــهرداری پیاده ســــازی شد تا شــــهروندان بتوانند نسبت به ثبت نام از طریق سایت اقدام کنند. آخرین مهلت ثبت نــــام 20 تیرمــــاه تعیین شــــد و تحویل مدارک و تشــــکیل پروندههــــا تــــا نیمــــه مردادمــــاه ادامه داشــــت که کمیته علمــــی_داوری همزمــــان، وارد مرحله داوری و بررســــی پرونده ها شــــد تا امروز که در شــــهریورماه به اختتامیه و معرفی و قدردانی از شهروندان برگزیده رسیدهایم.
ثبت نام هزارو ۶۲۵ نفر در سامانه فراخوان جشنواره شهروند برگزیده
به گزارش «ابتکار» از همدان در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استان و اقشار مختلف مردم در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد، شهردار همدان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره نشان می‌دهد تا چه اندازه مدیریت شهری به دنبال ایجاد تعامل با اثر بخش با شهروندان است چرا که ما اعتقاد داریم بدون مشارکت شهروندان مدیریت شهری نمی‌تواند نقش اثرگذاری در رسیدن شهر به استانداردهای مطلوب داشته باشد. وی بیان کرد: علاوه بر جشنواره شهروندان برگزیده، برای رسیدن به شهری مطلوب طرح شورای اجتماعی محلات را برگزار کردیم چرا که این طرح گامی برای رسیدن به تعاملات اثر بخش با شهروندان است.صوفی درباره جشنواره شهروندان برگزیده همدان نیز افزود: اجرای این جشنواره برای دومین سال پیاپی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و چند کمیته فعال برای انجام کارها تشکیل شد. وی با اعلام اینکه با اعلام فراخوان جشنواره هزار و 625 نفر در سامانه ثبت نام کردند که در نهایت 18 نفر از آنها برگزیده شدند، گفت: شهروند برگزیده، شهروندی عامل به وظایف شهروندی است.
جشنواره «شهروند برگزیده» سطح مشارکت شهری را افزایش می‌دهد
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: برگزاری «جشنواره شهروندان برگزیده» از گزینه‌های رسیدن به ارتقای سطح مشارکت شهروندان در امور شهر است. کامران گردان نیز در آئین «اختتامیه جشنواره شهروند برگزیده» اظهار کرد: اصلی‌ترین عنصر برتری‌بخشی در پیشرفت شهرهای مطرح امروزی، انسان‌هایی هستند که در آن شهرها به عنوان شهروند زندگی می‌کنند و اجتماع را تشکیل می‌دهند.وی با بیان اینکه همدان به عنوان شهری که پیشینه تمدن و هویت عظیم بر پایه هویت ایرانی-اسلامی در خود نهفته دارد گفت: همدان به شهروندانش و مفاخر و مشاهیرش شناخته می‌شود.گردان تصریح کرد: به‌ منظور توجه ویژه به شهروندان و پاسداشت تلاش‌های داوطلبانه و پویایی آنها در بهبود زندگی شهری، ارج نهادن به فعالیت‌ها و مشارکت شهروندان در اداره امور و سهیم شدن و تاثیرگذاری آنها در تصمیم‌گیری‌ها و اداره شهر لازم است.وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری با نگاه به ترویج فرهنگ شهروندی، افزایش احساس تعلق خاطر به شهر و رشد سرمایه‌های اجتماعی در میان مردم، انتخاب «شهروند برگزیده» را در دستور کار خود قرار داده‌ است.
انتخاب ۱۸ شهروند در جشنواره «شهروندان برگزیده»
شهردار همدان با اشاره به انتخاب ۱۸ شهروند برتر در «جشنواره شهروندان برگزیده» همدان، گفت: یک‌هزار و 625 نفر در جشنواره دوم ثبت‌نام کردند.عباس صوفی ظهار کرد: افتخار بنده برگزاری دو دوره این جشنواره طی 19 ماه بوده که این امر نشان از تعاملات اثربخش مجموعه مدیریت شهری با شهروندان است.وی با بیان اینکه اقدامات این مدت به منظور تعاملات اثربخش بین شهروندان و مجموعه مدیریت شهری در رسیدن ما به شهری مطلوب و استاندارد بوده است گفت: تشکیل شورای اجتماعی محلات نیز گامی در جهت رسیدن به تعاملات اثربخش است.شهردار همدان با اشاره به برگزاری دومین دوره جشنواره در سال جاری بیان کرد: کمیته اجرایی، کمیته رسانه و کمیته داوران کار خود را به منظور ثبت‌ نام، بررسی ثبت‌نام‌کنندگان و معرفی برگزیدگان انجام دادند.وی با بیان اینکه کمیته اجرایی از ابتدای سال فعالیت خود را شروع کرد، افزود: ثبت‌نام از عید سعید فطر آغاز و تا 20 تیرماه ادامه یافت.صوفی تعداد ثبت‌نام کنندگان را یک‌هزار و 625 نفر دانست و تصریح کرد: ثبت‌نام به صورت خودمعرف و یا معرفی از سوی دیگران بود.وی با بیان اینکه پس از پایان مهلت ثبت‌نام تا پایان مردادماه داوری ثبت‌نام کنندگان نیز پایان یافت، ادامه داد: در نهایت 18 شهروند به عنوان برگزیده معرفی شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام